×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. februāris, 2014
Drukāt

Timošenko: ES sankcijas pret Ukrainas varu ir nepieciešamas (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

(FILES) A file picture taken on February 4, 2012 shows Ukraine's jailed opposition leader Yulia Tymoshenko during her press-conference in Kiev. Ukrainian prosecutors on January 18, 2013 accused jailed former prime minister Yulia Tymoshenko of organising the 1996 murder of a lawmaker, saying she could face life imprisonment if found guilty. AFP PHOTO/ SERGEI SUPINSKY

Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Ukrainas varu šobrīd ir nepieciešamas, jo no tā ir atkarīga mierīgo protestētāju dzīvība un paša protesta liktenis, intervijā Itālijas laikrakstam “Corriere della Sera” paziņojusi ekspremjere Jūlija Timošenko.

“Sankcijas ir absolūti nepieciešamas, jo šobrīd sākas katras stundas atskaite, kad vēl var novērst cilvēku dzīvību zaudēšanu tajā cīņā, kuru režīms sāks, lai paliktu pie varas,” paziņoja Timošenko.

Viņa norādīja, ka jebkādas sarunas ar prezidentu Viktoru Janukoviču bez sankciju ieviešanas ir veltas, jo Ukrainas vara nekādi nereaģē uz ES diplomātisko spiedienu.

“Tādām sankcijām ir jānodara trieciens diktatoriskā režīma finansiālajam atbalstam un tiem politiķiem, kuri ir atbildīgi par vardarbību pret ukraiņiem. Bez sankcijām nav iespējams sākt īstas sarunas, jo šī vara jau ir nodemonstrējusi savu spēju ignorēt politisko un diplomātisko spiedienu no ārvalstīm,” sacīja Timošenko.

Pēc viņas teiktā, visas sarunas starp Janukoviču un opozīciju ir nerezultatīvas, jo Janukovičs necenšas panākt kompromisus, bet gan meklē ceļus sava autoritārā spiediena pastiprināšanai.

Timošenko uzskata, ka ir divi ceļi izejai no pašreizējās situācijas.

“Pirmais ir pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas pēc proporcionālās sistēmas, kas ļaus formēt demokrātisku un proeiropeisku vairākumu. Otrs ir pirmstermiņa prezidenta vēlēšanas,” norādīja Timošenko.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vajag ne sankcijas, bet vel lielaku EU atbalstu Ukrainas demokratiskai opozicijai.

Draugiem Facebook Twitter Google+