Latvijā
Novados

Traģiski beidzas peldēšanās dīķī zēnam Saldus pusē2


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto AFP/Scanpix/LETA

Svētdien 2006. gadā dzimis zēns kopā ar brāļiem un māsām Saldus novada Lutriņu pagastā bija devies peldēties. Plkst. 19:11 saņemta telefoniska informācija no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, ka dīķī iekritis bērns. Nekavējoties tika uzsākti meklēšanas darbi, bet diemžēl plkst. 20:06 konstatēts, ka zēns gājis bojā noslīkstot, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde.

Savukārt Liepājā plkst.16:59 saņemta informācija no mediķiem, ka Vaiņodes ielas galā, Liepājas ezerā apgāzusies laiva, kurā atradās divi cilvēki. Ierodoties norādītajā notikuma vietā, tika izrādījās, ka stipra vēja radīts vilnis bija apgāzis stiklaplasta laivu, kurā atradās 1982.gadā dzimis vīrietis, 1984.gadā dzimusi sieviete, kā arī divi nepilngadīgi bērni – 2007.gadā dzimis zēns un 2013. gadā dzimusi meitenīte. Šajā gadījumā viss beidzās laimīgi – visi sveiki un veseli tika nogādāti krastā.

Valsts policija atgādina, ka, dodoties atpūtā pie ūdeņiem, ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Visdrošāk ir peldēties oficiālajās peldvietās. Ja tādas nav, peldvietas krastam jābūt lēzenam, upēs jāizvēlas vieta, kur ir vismazākā straume, nav atvaru, krāču. Tāpat nav ieteicams peldēties iet stiprā vējā, naktī vai negaisa laikā.

Šogad siltais laiks un līdz ar to arī aktīvā atpūta dabā un peldsezona ir sākusies strauji, tāpēc aicinām nepārvērtēt savus spēkus. Tāpat nedrīkst aizmirst, ka peldēšanās un alkohols nav savienojamas lietas.

Dodoties izbraucienā ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, obligāti uzvelciet glābšanas vesti, atgādina glābēji.

LA.lv