×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
20. decembris, 2017
Drukāt

Trim elektrostacijām anulē OIK atļaujas (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pēc Ekonomikas ministrijas (EM) izveidotās Kontroles grupas veiktajām pārbaudēm obligātā iepirkuma komponentes (OIK) saņēmējiem trijām atjaunojamo energoresursu (AER) koģenerācijas elektrostacijām anulētas atļaujas, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Atļaujas anulētas SIA “E Strenči” Strenčos, SIA “Elektro Rīdzene” Cēsu novadā un SIA “Energo Fortis” Līvānos.

Viņš stāstīja, ka kopumā no 400 Latvijā darbojošām stacijām, 40 stacijas identificētas kā problemātiskas, tostarp 20 gadījumos atklātas ļoti nopietnas problēmas. Ministrs stāstīja, ka šajos gadījumos uzņēmējiem ir uzdots sniegt paskaidrojumus. Pēc paskaidrojumu saņemšanas varēs lemt par tālakajiem soļiem.

Viņš arī atzina, izvērtējot sistēmu kopumā, secināts, ka uzraugošajām iestādēm trūkst instrumentu, lai kontrolētu un uzraudzītu sistēmu. Tādejādi EM virzīs grozījumus noteikumos, lai šo situāciju mainītu.

Jau vēstīts, ka šodien Ašeradens Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē informēs par īstenotajām pārbaudēm un to rezultātiem, izvērtējot AER koģenerācijas elektrostacijas, kas uzsākušas darbību ar pazeminātu jaudu, tajā skaitā arī tādas, kas nav noslēgušas līgumu par obligāto iepirkumu.

Tāpat ministrs informēs par tālākajiem soļiem OIK saņēmēju un kopējās OIK sistēmas auditēšanā, kā arī izstrādātajiem grozījumiem normatīvajos aktos, lai pastiprinātu valsts atbalstu saņemošo elektrostaciju kontroli.

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde notiks plkst.10, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.

Pēc publiski izskanējušās informācijas par iespējamām neatbilstībām vairākās koģenerācijas stacijās, Ekonomikas ministrijas izveidotā Kontroles grupa īstenoja pirmo astoņu koģenerācijas elektrostaciju ārkārtas elektrostacijas pārbaudes.

Kontroles grupa veica pārbaudes uzņēmumos SIA “Briedis būve”, SIA “Madonas Eko”, SIA “Tektus”, SIA “E Strenči”, SIA “Elektro Rīdzene”, SIA “E Seda”, SIA “Rīgas Enerģija”, kā arī SIA “M parks”.

Notikušās pārbaudes apliecina, ka elektroenerģijas ražošana koģenerācijas elektrostacijās pašlaik nenotiek un pamatoti ticams, ka elektroenerģija tikusi ražota vienīgi uz 72 stundu pārbaudes laiku, secina Ekonomikas ministrija.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. “2012. gadā valstī darbojās 38 biogāzes elektrostacijas, kuru īpašniekiem par elektrības ražošanu obligātā iepirkuma ietvaros tika samaksāts 29,33 milj.latu. Tātad vidēji uz vienu biogāzes ražotni turpat 772 tūkst.latu. Vai lauksaimnieciskās produkcijas ražošana tur arī dod šādus ienākumus, vai tā paliek tikai kā blakusnozare?…Kā liecina “Latvenergo” dati, tad 2013. gadā obligātā iepirkuma komponente elektrībai pieaugs vēl par 54%, bet tas radīs neizbēgamu elektrības tarifu pieaugumu VISIEM patērētājiem. Cik tas viss ir pareizi un saimnieciski?” (No grāmatas “Varmācības ēnā”, 206. lpp., izd. 2013.g.). Tā ka elektrības patērētāju apzināta krāpšana un tarifu paaugstināšana notika jau krietni pirms “Nekā personīga” materiāla 2017.g. Tikai žurnālisti stāvēja klusu, bet varas vīri tādiem “sīkumiem” nepievērsa uzmanību, jo paši vien visu kopā ar ZM bija izplānojuši ar saukli “Atjaunojamā enerģētika ir jāattīsta!”,to taču ES prasa! Un pirmie pie šī treknā kumosa ķērās lielsaimnieki, pat tādi , kam nemaz nebija ne govju, ne kūtsmēslu…

  2. Tas ir labi ,bet kad atdos izkrāptu naudu tautai?

  3. Un kāds tiešām var iedomāties, ka es vēlos maksāt par elektrību un nodokļus šādai valstij, kas man nevar nodrošināt godīgu pakalpojumu sniegšanu un pieļauj šādu vājprātu gadiem ilgi????

Draugiem Facebook Twitter Google+