×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Trīsgadniekus aicinās uz Grāmatu startu

Foto: Ieva LūkaFoto: Ieva Lūka

Trešdien, 10. decembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva Mazajā zālē atklās bērnu lasīšanas veicināšanas programmmu “Grāmatu starts”, portālam LA.lv pastāstīja LNB Atbalsta biedrības (LNBAB) pārstāve Sanita Kitajeva.

Viņa atklāja, ka “Grāmatu starts” ir LNB Bērnu literatūras centra radīta lasīšanas veicināšanas programma bērnudārza vecuma bērniem, kas domāta, lai veicinātu pašos mazākajos bērnos interesi par lasīšanu un “parādītu ceļu” uz bibliotēku. Ar LNB Atbalsta biedrības palīdzību programmu šogad uzsāk 14 Latvijas bibliotēkas, un tā aptvers ap 700 trīsgadniekus.

Valstī pēc Statistikas pārvaldes datiem ir nedaudz vairāk nekā 19 000 trīs gadus vecu bērnu. Jautāta, kādēļ programmā iesaistīti tikai 700, Sanita Kitajeva paskaidroja, ka programmas atklāšanu, kurā katrs dalībnieks saņems mugursomu, lasāmgrāmatiņu un rotaļlietu – projekta simbolu pūčulēnu, kā arī brošūru vecākiem par kopālasīšanu un bērnu lasītprieka veicināšanu, finansē ziedojumi. “Katram bērnam paredzētais komplektiņš maksā 20,57 eiro,” precizēja Kitajeva.

Viņa norādīja, ka projekta organizētāji būtu tikai priecīgi, ja tam atrastos valsts finansējums, kas ļautu aptvert lielāku skaitu bērnu. “Tāpat bibliotekāri, kuri katrs savā bibliotēkā organizēs Pūčulēna skolu, lai “Grāmatu starts” neizvērstos par vienreizēju pasākumu, labprāt izietu apmācības par to, kā strādāt ar bērniem, kuri vēl nemāk lasīt,” piebilda Kitajeva.

2014. un 2015. gadā programmā plānots iesaistīt ap 700 bērnus 14 Latvijas pilsētās: Bauskā, Baložos, Cēsīs, Gulbenē, Kuldīgā, Kursīšos, Limbažos, Ludzā, Ogrē, Pūrē, Preiļos, Talsos, Valmierā un Rīgā. Mērķis nākamajos gados ir iedibināt šo lasīšanas veicināšanas programmu visā valstī.

“Grāmatu startu” atbalstījuši ziedotāji, kā arī Gulbenes, Kuldīgas, Ludzas un Valmieras pašvaldības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+