×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Tumšs trilleris saules nogurdinātajiem


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skatītājiem, kas vēlas kinoteātra vēsajā tumsā uz brīdi atpūsties no vasaras un saules, ir iespēja ienirt drūmajā Londonas noziedznieku pasaulē, ko uz ekrāna sarūpējis režisors Irans Krīvijs savā otrajā filmā “Laipni lūgti slazdā”. Galvenajā lomā te filmējies pievilcīgais, taču kādu laiku ievērības cienīgos projektos nemanītais aktieris Džeimss Makeivojs.


 

Filma vēsta par kādu talantīgu, taču savulaik profesijā vīlušos policijas izmeklētāju Maksu Levinski (Makeivojs), kurš alkst atriebties rūdītam noziedzniekam Džeikobam Stērnvudam (Makss Strongs). Taču Stērnvuds no valsts paspējis izkūpēt. Kopā ar kolēģi Sāru (Andrea Raizboro) Levinskis sāk dzīties noziedzniekam pa pēdām, līdz notikumi sāk negaidot risināties pavisam citā virzienā.

Filma “Laipni lūgti slazdā” daudzviet atstāj nepietiekamas profesionalitātes iespaidu – sižetā, dialogos, operatora darbā izmantots pārāk daudz klišeju un samākslotības. Tomēr trillera un detektīvfilmu žanrā tā nebūt nav sliktākā filma pasaulē. Tā var lepoties ar dinamisku montāžu, gandrīz vai gleznieciskām apšaudes ainām, veiksmīgām spriedzes epizodēm, labiem aktierdarbiem, kā arī drūmu, baiļpilnu, gandrīz apokaliptisku vides atmosfēru. Londona atkal kļuvusi par visas pasaules tumsas un noziedzības perēkli.

Abu pretpolu – vajātāja un vajātā jeb policista un noziedznieka – saspēle ir aktiermeistarības paraugstunda par spīti tam, ka scenārijs tēliem nav devis plašākas iespējas izvērsties par monotono “vienu noti” katram.

Makeivoja varonim Levinskim tā ir absolūtā atriebības kāre un destruktīvais pašnaids, Marka Stronga Stērnvudam – dzelžains gribasspēks un mīlestība pret dēlu.

Filma uzteicama arī par to, ka ļoti novazātā stāsta formula “labo policistu pāris dzenā rokā ļauno galveno ienaidnieku” filmas gaitā piepeši sagriežas kājām gaisā. Pretēji ierastajam risinājumam, abi policisti pārinieki par spīti acīmredzamai seksuālai vilkmei abu starpā filmas beigās nebūt nekļūst par laimīgu pāri, savukārt dzīšanās pakaļ ļaundarim dabiskā notikumu gaitā izrādās tikai ceļš kļūšanai par sabiedrotajiem. Filmas daudzviet muļķīgais sižets tomēr daļēji izpērk savu vainu arī ar to, ka visai ironiski apspēlējis pasaulē populāro sazvērestības teoriju tēmu – filmas beigās patiesie vainīgie pie visa ļaunuma pasaulē izrādās slikto korporāciju pārstāvji.

 

UZZIŅA:

“Laipni lūgti slazdā”/”Welcome to the Punch”

Lielbritānija, ASV, 2013.

Režisors: Irans Krīvijs

Lomās: Džeimss Makeivojs, Marks Strongs, Andrea Raizboro, Džonijs Hariss

No 28. jūnija “Kino Citadele”

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+