×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Samoilovs un Šmēdiņš sezonu sāks Turcijā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Pēdējo divu gadu pasaules ranga līderi pludmales volejbolā Aleksandrs Samoi­lovs un Jānis Šmēdiņš sacensību sezonu sāks šīs nedēļas nogalē Turcijas pilsētā Fethijē, piedaloties Kontinentālā kausa izcīņas trešās kārtas turnīrā.

No mūsējiem tiesības startēt Turcijā ieguva arī Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs, vakar Rīgā apspēlējot Mārtiņu Pļaviņu un Hermanu Egleskalnu ar 2:0 (21:13, 34:32). Latvijas dueti cīnīsies pret mājiniekiem turkiem, Horvātijas un Lielbritānijas volejbolistiem. Uzvarētāji iekļūs pusfinālā, kas tāpat kā fināls paredzēts nākamgad. Kontinentālā kausa lielā pievienotā vērtība ir iespēja kvalificēties 2016. gada olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro – šajā turnīrā tiks sadalītas septiņas ceļazīmes. Reti kurš šaubās, ka Samoilovs un Šmēdiņš garantēs vietu automātiski pēc pasaules ranga, kas līdzdalību nodrošina pirmajām 15 komandām atbilstoši to rezultātiem 12 sekmīgākajos turnīros. Otrajam pārim, tāpat arī Alisei Lecei ar Martu Ozoliņu un Inesei Jursonei ar Tīnu Graudiņu, visticamāk, būs jālaužas cauri Kontinentālā kausa sietam. Dāmas šonedēļ sacentīsies Paralimni (Kipra). Nākamgad Rio startēs 24 kungu un dāmu dueti.

Karsta ziema

Lai gan iepriekšējā sezonā Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam izdevās nosargāt pirmo vietu rangā, dziļas gandarījuma sajūtas pašiem nebija, jo “Grand Slam” turnīros tikai retu reizi izcīnīta vieta uz goda pjedestāla. Treneris Genādijs Samoilovs sprieda, ka gatavošanās periodā strādāts pārāk maz, un solīja karstu šo ziemu.

Nesen viņi atgriezušies no divarpus mēnešu ilgas treniņu nometnes Ēģiptē, un Genādijs smejot teic – bez krekliem puiši izskatās kā īsti atlēti. “Darba apjoms tiešām bija lielāks,” viņš nopietni turpina. “Katru gadu cenšos kaut ko mainīt, gribu atklāt īsto recepti. Kādā ziemā ļoti daudz skrējām, Saša pusstundu varēja noskriet maratona tempā, taču pēc tam sapratu, ka tas nav vajadzīgs. Šogad vairāk piestrādājām atlētismam, un uzskatu, ka esam progresējuši, lēciens uzlabojies. Tik augstu uzlēkt kā Jānis var tikai trīs četri spēlētāji pasaulē. Gribu, lai arī Saša tam tuvojas.”

“Gāja grūti. Trenējāmies piecas dienas nedēļā pa trim reizēm dienā,” apstiprina Aleksandrs Samoilovs. “Nu jau trīs gadus pie mums trenēties brauc arī ārzemnieki, bet tikai francūži izturēja mūsu slodzes. Viņi gan bija tikai nedēļu.”

Desmit procenti

Citi latvieši sezonu sāka jau viņnedēļ Pasaules kausa (PK) izcīņas “Open” turnīrā Ķīnā, bet, ņemot vērā saspringto kalendāru vasarā, Samoilovs un Šmēdiņš nolēma pauzēt un sākt vēlāk. “Ķīnā nestartēja aptuveni 15 no spēcīgākajiem 20 pāriem,” Aleksandrs norāda, ka arī vairākums galveno konkurentu izvēlējušies līdzīgu stratēģiju.

Šosezon izvirzītie mērķi ir ne mazāk ambiciozi kā agrāk. Kalendārā iezīmēti četri galvenie turnīri: maija otrajā pusē “Masters” turnīrs Jūrmalā, pēc Līgo svētkiem – pasaules čempionāts Nīderlandē, mēnesi vēlāk – Eiropas čempionāts Austrijā, septembra izskaņā – PK fināls ASV. Samoilovs un Šmēdiņš paredzējuši piedalīties vismaz desmit PK posmos, pāri okeānam lidos trīs reizes, būs arī vizīte Japānā.

Samoilovs un Šmēdiņš nestartēs Eiropas spēlēs jūnijā Baku, jo vienlaikus notiks “Grand Slam” turnīrs. “Mums ir vēl divi labi pāri. Tā ir iespēja viņiem, jo Eiropas spēles pielīdzinātas Eiropas čempionātam – varēs tikt Latvijas Olimpiskajā vienībā un arī krāt punktus olimpiskajai kvalifikācijai,” skaidro Jānis Šmēdiņš. Kaislīgs makšķernieks būdams, viņš Ēģiptē vaļaspriekam nodevies vien pāris reižu: “Makšķerēšana jau nav viegla – jāstāv kājās, jāstaigā, bet treniņi prasa savu.”

Protams, treniņos liela vērība pievērsta arī tehniskajiem elementiem, bet Genādijs Samoilovs uzsver, ka bieži vien visu izšķir fiziskā sagatavotība: “Pludmales volejbolistus visā pasaulē es sadalītu trīs daļās. 30 procenti līdz 17 punktiem spēlē līdzīgi, tie parasti ir kvalifikācijā, un šai kategorijai var pieskaitīt Ruslanu Sorokinu un Aleksandru Soloveju. 60 procenti vienādi cīnās no sākuma līdz beigām, bet desmit procenti galotnē var ātrāk paskriet un augstāk uzlēkt, tāpēc arī dala medaļas. Patīkami, ka starp tiem esam arī mēs.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+