×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
14. marts, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Turies, pensionār, palīdzība ir ceļā! (59)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Labklājības ministrs Jānis Reirs

Vairāk kā nedēļa apkārt, kopš OECD steidzamās depešas, ka Latvijai klātos palielināt pensijas līmeni un nodrošināt cilvēkiem cienīgākas vecumdienas, nevis iztikšanu ar 200 – 300 eiro mēnesī.

Kas ir OECD? Starptautiska militarizēta nenotveramo pensionāru atriebēju organizācija, kas augstākā žēluma nepazīst. Ministrus, kas abižo un krāpj savas valsts nevarīgos vecīšus, netaktiski izturas pret sabiedrības cienījamākiem locekļiem, OECD izseko un pāridarītājus nožņaudz guļamistabās ar zīda šnorīti vai nosmacē ar dīvāna spilveniem.

Pēc iedarbīgā vēstījuma saņemšanas valdībai un Saeimai vajadzēja konstatēt – patiešām, vecļaudis dzīvo uz nabadzības sliekšņa un daudziem grūtā liktens biedriem zupa, otrais, kompots pusdienās neiznāk. Klupšus krišus bija jāmetās pie valsts naudas skapja – ņemsim un dosim mūsu sirmgalvjiem! Vismaz lielajiem veco ļaužu draugiem no ZZS (kuru rindās deputātē Pensionāru federācijas priekšsēdis) tūliņ bija jāver vaļā iepriekš sagatavots plāns, kā pacelsim pensionāru masu materiālos apstākļus no otrajiem zemākajiem OECD dalībvalstīs, cik būs pensiju pielikums, kā nodrošināsim senioriem nokļūšanu sanatorijās un atpūtas namos, no partijas līdzekļiem izpirksim biļetes uz labu koncertu un moldāvu vīna pudeli.

Tā vietā OECD iztrūcināts liekas vienīgi labklājības ministrs Reirs, kurš apgalvo, ka no ārzemēm saņemtie nav tukši ieteikumi, viņš to jau iepriekš zinājis, bet no sociālā budžeta vien nenosegt pensionāru vajadzības – jāpieslēdzas valstij. Pārējie kungi, dāmas arī ir piekrītoši, bet dziļdomīgi spriež, ka sīkās domstarpības ar vecāka gadagājuma cilvēkiem būs iespējams nokārtot parastā kārtībā – ilgtermiņā. Nedaudz jāpaciešas, kamēr uzlabosies dienestu un starpresoru sarakstīšanās efektivitāte. Par pensiju paaugstināšanu derētu sasaukt konferenci un rīkot bezmaksas seminārus “Kā ar 200 eiro aldziņu uzklāt galdu sudrabkāzās un 75. mūža gadu sagaidot”.

Jūs ziniet garās runas un apsvērumus, kas slēpj patiesību par bezdarbību. Mūsu valstī amatpersonas salēcas vien tad, kad, piemēram, OECD dokumentu ieinteresēti, ieradīsies ārzemju korespondenti un sāks aprakstīt latviešu veco cilvēku smagos dzīves apstākļus. Bet atbildīgajām personām maksā lielgabarīta algas, lai sasāpējušiem jautājumiem meklētu risinājumu! Nav izslēgts, ka nokaitinātākie pensionāri, kuri dod priekšroku aktīvam novecošanās procesam, atkal pulcēsies pie MK ēkas ar kastroļiem un bundziņām un pūlī sazīmētiem politiķiem centīsies nodarīt fiziskus bojājumus, piemēram, badot sānos ar lietussarga kātu.

Tas līdzēs atcerēties, ka vecie cilvēki ir ļoti mobilizēta un vēlēšanās ietekmīga sabiedrības daļa, kam ir vaļa apsvērt izvēli pie urnām un diezin vai nākamreiz tā būs – lai nu kas, bet ZZS tiešām nepievils! Bet turies, pensionār, palīdzība ir ceļā! Uz Latviju braukšot Romas pāvests. Kad Francisks, izslavēts par sirsnīgu, līdzcietīgu katoļu baznīcas virsganu, uzzinās, cik maz rūpju par darba mūžu nodzīvojušiem ticīgiem ļaudīm izrāda Latvijas laicīgā vara – oioi, gaidiet Dieva sodu un atriebšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (59)

 1. nepensionārs, bet liecinieks viņu nabadzībai Atbildēt

  tādēl, ka penijas SPECIĀLI rēķinātas no 90 – gadu ienākumiem, KAD LIELĀKĀ DAĻA CILVĒKU ZAUDĒJA DARBU, JO AIZVĒRĀS UN TIKA IZNĪCINĀTI UZŅĒMUMI, DARBA VIETAS. TIE, KURI STRĀDĀJA, TIEM BIJA SMIEKLĪGAS ALGAS. LŪK – TIEŠI TĀDĒĻ NEKAUNĪGĀS VALDĪBAS IZDOMĀJA RĒĶINĀT PENSIJU NO NABADZĪGĀKAJIEM GADIEM, KAD VALSTĪ SĀKA VALSĪT NEIEDOMĀJAMS HAOSS VISOS LĪMEŅOS, SĀKĀS PRIHVATIZĀCIJA UN VALSTS IZZAGŠANA. IZMANTOJOT CILVĒKU NEZINĀŠANU UN APMULSUMU, TIKA PIEŅEMTI LIKUMI, KAS JOPROJĀM!!!! DZEN POSTĀ UN NABADZĪBĀ, UN ARĪ NĀVĒ PAAUDZI, KURA TOLAIK STRĀDĀJA PAR GRAŠIEM VAI GADĪJUMA DARBUS, LAI PABAROTU BĒRNUS. VAI TAD NAV NOZIEDZĪGA TĀDA RĪCĪBA – ŠOS CILVĒKUS DISKRIMINĒT, PAZEMOT UN BADINĀT GADU GADIEM. TIESĪBSARGAM JĀRAKSTA, VISIEM PENSIONĀRIEM TAS JĀDARA!

 2. Ir tūkstošiem arī tādu, kuri nostrādājuši 28 gadus, un saņem 70 – 90 eiro. Vai tad tas nav nenormāls genocīds? tūkstoši pat par tiem 200 nevar sapņot!!!

 3. Pat par okupācijā nostrādāto tiek maksāts atšķirīgi.Pensija netiek.maksāta par bērna darbu okupācijā,kas ir sevišķi amorāli.Veciem invalīdiem ir atņemts invaliditātes atbalsts,kas arī ir amorāli.Veciem arodslimniekiem ir atņemta invaliditāte,ārstēšana,atbalsts.Valsts politika vērsta uz vecu invalīdu spīdzināšanu!

 4. Pretēji Lietuvai un Igaunijai,Latvijā pensionāriem tiek liegtas pat atraitņu pensijas.

 5. 3 bērnu māte-pensionāre priekšlaicīgi,jo vecenēm 56 gados darba nav. Atbildēt

  Kas izdomāja to,ka lai ieskaitītu stāžā laiku ,kad audzina bērnu līdz 8 gadu vecumam,par periodu no1991-1996 ir jāmaksā kaut kāds mistisks nodoklis 1%,jatu pusgadu strādā un maksā37%,bet otro pusi nesamaksā 15 tev stāžā neskaita,bet ja samaksā1% par visu gadu,tad laipni lūgts.

 6. Pacieties pensionār debesīs labāki būs! Veidenbaums.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   “Tik pacieties, debesīs labāki būs!”- tā študents Waidnbaums

   “Pacieties, pensionār, debesīs labāki būs!”- tā būtu jāraksta latvietim parastam

 7. neticiet solijumiem! kā lai dzivo ar pensiju 86ei? par kolhozā nostradatiem 27 gadiem? Kliegt gribas! visapkart zaglu bandas!- un vēl plātās ar to!….kauns ka dzivoju Latvijā! ja butu man 36 nevis 63, brauktu prom….un meita, kas jau dzivo Vācijā 20 gadus, pametusi slimo , veco māti – par Latviju dzirdet negrib!

  • Kad beidzot izskat;īs sashēmotās pensijas ,jo sen ir dabūjuši atpakaļ iemaksāto,tagad tērē nabadzīgo fondu ,jo tas skar pašus gudriniekus

 8. Nepareizajā valstī strādajusi esot, tāpēc pensija tikai bada graši, bet to, ko tajā nepareizaja valstī saražoju, izleksējāt līdz pēdejai kripatai, šodienas barokļi!Tad vis neteicāt, ka neēdīsiet nepareizā valstī ražoto! Nokaunieties!

 9. Es pat domās nepieļauju ka maniem vai sievas vecākiem vajadzētu dzīvot no pensijas, neatkarīgi vai tā maza vai liela! Pensija domāta mazbērniem dāvanu kādu nopirkt, var kaut ko apmaksāt! Vecāki mūs ir izaudzinājuši, mūsos ieguldījuši tik daudz pūļu, mīlestības un arī naudas, ka nekāda manu vecāku tagadējā uzturēšana tās pūles neatsvērs!
  Tad kas ir šie pensionāri, kuriem tā pensija 200 – 300 €? Kur ir viņu bērni ( anglijās pelna pensiju angļu vecākiem?) un tagad viņiem pensiju izmaksā mani te dzīvojošie bērni? Un ko viņi savā dzīvē darīja, ka viņiem tagad pensija 150 €? Un tagad visiem minimālā pensija jāpaceļ lai visiem būtu vienāda pensija, neatkarīgi no tā vai viņi visu dzīvi noslaistījās vai centās izglītoties un strādāja labi atalgotu darbu?Ttagad visiem vienādu pabalstu?

  • Mana pensija ir 70 eiro, jo mans darba stazs ir 19 gadi.Bet man ir 5 berniar diezgan mazu gadu starpibu,ta ka paredzetais berna kopsanas laiks 8gadi par katru bernu,kurs tiek ieskaitits darba staza nesanak,jo to skaita tikai lidz nakama berna dzimsanai.mana gadijuma irari dvini, to skaita ka 1 bernu .Paldies dievam ,berni ir izaugusi labi,izskoloti, un man palidzet varosi. Protams dzivo talu prom no Latvijas,jo stradajot Latvija ,materiali palidzet nevaretu vis.

 10. Par pensijām , kuras ļoti daudziem jo daudziem Latvijā ir uz iznīcības robežas , feļetonus sacerēt , ir , mazākais , ļoti sliktas gaumes pazīme .

 11. Pensionāres jautājums – labklājības ministram, ministru prezidentam, valsts prezidentam – kādas kvalitātes pārtiku un zāles Jūs varētu iegādāties par 300.00 euro, nomaksājot komunālos pakalpojumus 120.00 euro un kādas saulainas vecumdienas Jūs gribētu par nostrādātiem 40 gadiem??? Liekas,ka esmu šajā valstī lieka un nolemta iznīcībai. Tas nekas, ka uz manas izglītības un darba pašreiz balstās pašreizējā LATVIJA?! Saprotu, ka bija lieki jautāt!!!!

  • Arī pensionāre ( 45 gadu stāžs) Atbildēt

   Tas ir retorisks jautājums – atbildi tāpat nesaņemsiet. Bez tam – ja vēl ir dators un spēks uzrakstīt , tad jau tik traki vēl nav. Latvieši ir sīksta un atjautīga tauta . Ir izdzīvojuši visos laikos un pie visām varām. Valdošie to zin un tādēl arī nesatraucās.

 12. Pensionār, domā ar galvu, kas vainīgs pie tā, ka katru dienu no valsts aizbrauc 30 cilvēku, 17 mirst no nepietiekamas medicīniskās aprūpes (mūsu pašu presē publicēta statistika)…. Vai patiešām Tu balsosi par līdz šim pie varas esošo kliķi?

  • Bēdu , manu , lielu... Atbildēt

   Balsoja un balsos, jo nav galvas uz pleciem , lai saliktu kopā sekas ar cēļoniem. Masu dezinformācijas līdzekļi arī piepalīdz, lai sapratne nerastos un tiktu saglabāta esošā situācija

 13. Cik labi un skaisti tika kritizēti Staļina laiki, bet Latvijas vara pāršpļāva tos. Tiek pielietoti represīvie un atņemošie likumi-man piemēram atņēma 18 gadus. Kropļi ne cilvēki!

 14. Pa prieksu naudina tiks izdalita musu trucigajiem deputatiem,to draugiem,bet pa 2eiro iemetis pensionaru macinos,jo viniem jau vairak nevajag.Tapat ar visu tiek gala.Bet trucigie deputati,as sez saime ir trucigi,jo viniem vajag 2gada algas pielikumus un katru gadu.Bet pensionaram ar paris eiro pietiks atkal uz kadiem 5 gadiem.Jo tad jau tie pensionari bus vinsaule visi,ar savam lielajam pensijam.

 15. Mums taču tagad ir darbīga
  Saeimas ģenerālsekretāre.Tā noteikti palīdzēs! Un,ja vēl palīgā nāks ministriju parlamentārie un partiju ģenerālsekretāri,divdesmit sešus gadus gaidīt,kā progresīvo ienākuma nodokli,nemaz nevajadzēs!

 16. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 17. Slavenā Vinķele pateica,ka mēs strādājām citā valstī un mums nepienākas saņemt citas valsts pensijas no Latvijas! Tad man gribas teikt kapēc viņi ātri savāca kultūras namus,poliklīnikas,slimnicas,daudzdzīvokļu mājas,kurus cēla padomju laikos,visu noprivatizēja,bet pensionāriem-figu.Mēs strādājām,darba stāžs ir liels,tikai nezin kapēc pensija galīgi nekāda? Deputātiem algas pielikums ir iestrādāts likumā,bet pensionāriem cik centi paliek,par to,lai ir pateicīgiZZS. kAUNS!

  • Vai 90.gados bija oficiāls likums ,vai norāde,ka tie gadi ”citā valstīi”netiks ieskaitītI pensijas aprēķinos?Ja būt zinājusi ,varēju vēl 15 gadus normālii strādāt .Tikai tad ,kad ar nabaga grašiem biju spiesta izbraukt no Latvija strādāt ,lai pusgadu šeit varētu pabalstīt ”nabagu valsti ,ar nopelnītiem dolāriem.
   Principā ,jau izlasot raksta virsrakstu skaidras,ka būs solījumi ,solījumu galā.Ja varētu sevi piespiest ticēt ,teiktu paldies LABDARIEM!

 18. sen bija laiks kau ko darīt ,cik ilgi var to visu paciest, mūs baro tbikai ar solījumiem,pagaidiet,pagaidiet, bet paši dzīvo kā niere pa taukiem,

 19. Īstenībā palīdzība nepieciešama Dieva apdalītiem (ar labestību un līdzcietību!) likteņu lēmējiem. Seniori (pensionāri) ir rūdīti cilvēki, caur uguņiem un ūdeņiem izgājuši, pieticīgi un pacietīgi,; kāds no viņiem pat arī tos “salda krējuma” pārstāvjus radījis un dzemdējis… Ai, ko tur!… Patiešām žēl tos, kuri ir TUR, kur VĪŅI neko nejēdz un neko nespēj, vien gadiem ilgi kaut ko muļļāt un atrunāties.

 20. Palīdzība ir ceļā – izsauc nožēlu… Kāda ceļa? Ja tikai uz kapiem. Tur vairs nebūs vajadzīgs un arī droši nedos.
  Komentārus raksta pensionāri, kam sirds pārpildīta rūgtuma no pastāvošās netaisnības, kuru vajadzības netiek ievērotas.
  Piekrītu Kurzemniekam, kādi nodokļi no nopelnītas tās kripatu pensijas vēl jāietur? Neviena valsti tādu brīnumu nav izgudrojuši.
  Kur vēl ir tā, ka pensionārs saņem gadā tik, cik gulošais deputāts – MĒNESĪ, nemaksājot nedz komunālus maksājumus, nedz benzīnu, neko. UN kam vajadzīgi šai pustukšai, nabaga valstij 100 deputātu, vel tik palīgu, konsultantu un t.t. Diemžēl, Kauns un negods viņus nepārņem. Jābrīnās !

 21. Pensionāru federācijas priekšsēdis sen savas iemaksas apēdis, tagad uzbarojas no nabagu iemaksām …
  Un tik irš, irš, irš…

  • Nav gan dzirdēts, ka pensionāri būtu oficiāli neapmierināti ar savas federācijas vadītāju . Nav publiski izskanējusi prasība atkāpties . Tāpēc arī sēž uz diviem krēsliem un Saeimā balso par tiem likumiem , kas ne viens vien pasliktina pensionāru situāciju. Un nekas …

 22. Pirms vēlēšanām jau solīs, dārgo laiku netaupīdami, ka tikai tiktu pie siltajām, labi atmaksātajām vietām.
  Par pensionāriem viņiem tik i bijis, ka tik aiziet nobalsot.

 23. mūdzis regionālis Atbildēt

  Kad godīgi esmu nomaksājis par visu sadzīvei nepieciešamo,pāri paliek 2.50 eiro dienā un tajā vēl jāpadalās ar kaķi.Lūgties un trobelēt neprotu,kaut kā jau iztieku.

 24. Mums sskaitoties neatkarīga valsts? Kur viņa ir??????? pensionāri viņiem ir pie vienas vietas!!!!!!!

 25. Protams, ka tas “jādara ilgtermiņā”, jo kāda daļa pensionāru paspēs apmirt, būs ietaupījums. Tad vēl taču jādibina visādas komisijas, padomes un uzraudzības iestādes, kas izdomās kā tos nabaga grašus likumīgi pielikt pie pensijām. Vajag, lai viss būtu “likumīgi”, jo pie mums viss ir “likumīgi”.

 26. lai kautko darītu pensionāru labā,viņi velkās kā gliemēži, !!!Bet kad jāpaceļ nodokļi,izdara zibeņa ātrumā!!!!!!!!!!!!

 27. vēsture atkārtojas Atbildēt

  Norāda jau sen ,jau kopš iestāšanās par tīši mākslīgi radīto nabadzību un sociālo nevienlīdzību ,kad trūcīgākajiem tiek atņemts visvairāk , bet turīgo mazākumam vismazāk un vēl dažādi ievērojami atvieglojumi ,kas pārsniedz pensionāra gada ieņēmumus.

 28. nNu tad beidzot sis ledus gabals saks kust man ir pensija 110 ka lai izdzivo

 29. CENZŪRA, CENZŪRA. KAUNS LA!!!

 30. Mans bralis, invalids, iztiek ar79 eiro menesi, un vel tiesu izpilditaji nobloke karti, atstajot iztikai vien 5 eiro, tad, kada valsti mes dzivojam.

 31. Man arī neizgāja…kā krievs teiktu…boitsja-značit uvažaet….

 32. ceļā ir gāzes tarifu paaugstināšana un nelietība ar prasību būvēt ūdensskaitītāju akas

 33. Mūsdienu pensionāre Atbildēt

  Tikko uzrakstīju komentāru, bet neizgāja cauri cenzūrai !!!!! Laikam jau bija ļoti nepatīkams. Taisnība jau nekad nevienam nepatīk. Vēl varu piebilst pie rakstītā. Mana mamma pensijā aizgāja 55 gados tajos”sliktajos”krievu laikos. Saņēma l30 rubļus. Tētim bija tāda pati pensija. Viņi abi dzīvoja bez jebkādiem krenķiem. Nebija visu šito lielo maksājumu. Varēja atļauties braukāt ekskursijās. Ar medicīnas pakalpojumiem ari nebija nekādu problēmu. Elektība maksāja kapeikas.

 34. neticu vairs nekam.Galvenais-deputātiem jāpaaugstina algas un n..tās piemaksas.Vai jēga tādus vēl ievēlēt?Pirms vēlēšanām visi dzied kā lakstīgalas,bet pēc…!?Kaut reizi būtu kaunējušies.

  • Šitie bobīši bija kucītēs,kad kaunu dalija…
   Domāju ietaupīšu uz degvielu..mazāk braukšu ar savu,vairāk ar valsts transportu-nekā..šitie zeļļi parēķināja..aha Tauta brauc mazāk,mums nesanāk-davai cenas augšāPVN klāt!
   Cerēju uz elektrības rēķina ietaupīt…atkal kungi lūr-mazāk tērē-vairāk maksāsi…
   nu,domāju,kaut vai gāzi ietaupīšu..bāc..ar mietu pa pieri..redz,mazāk tērē-vairāk maksāsi..
   Pasakiet man ļaudis,kurā valstī vēl valdība piekopj TĀDU genocīdu pret savu Tautu!?

   • Tajā valstī,kur uz brīvas tautas brīvās zemes uzkrāvusies smirdīga čupa ar plakātu “Valsts augstākā ierēdniecība. Par lielāku algu! Mums!”

 35. pensionāre, invalīde Atbildēt

  Lai pasaka kurš un kad svešzemju pārbaudītājiem kādreiz ir pateicis patiesību par pensionāru patieso kritisko stāvokli. Pie mikrofona dabū kādu tantuku vai onkulīti bez sirdsapziņas, kuram ir samaksāts, un tas nu stāsta cik pensionāri labi dzīvo. Es domāju, ka valstsvīri un sievas pat nevar iedomāties kāda ir patiesā situācija. Ja viņš saņem 2O tūkst. mēnesi, tad, protams, liekas ka dzīve ir rožaina visiem. Reizēm liekas, kaut ātrāk tiktu kapā. Bet ari tas ir sarežģīti. Pat visvienkāršākās bēres iztaisīt ir vesela problēma!

 36. SOLIJUMIEM MĒS NEVARAM ,VAIRS ticēt.visi .melo vienā melošanā.Lai balso par tiem,vai ne bet atbilde būs viena,saņemsat ko vairāk.Jūsu solījums nepalīdzēs.Cikdaudz gadus esam mānīti.neticam meliem.Vizma.

 37. Un kā ar nodokļiem no pensijas? Lai saņemtu pensiju maksājām nodokļus, un atkārtoti tiek uzlikti nodokļi . Lēni un kūtri paceļ neapliekamo minimumu. mana paziņa nostrādāja vairāk kā 10 gadus Īrijā, tagad saņem 1000 eur pensiju.Un brauc viņa pēc pensijas uz Īriju, jo tur neko no pensijas neietur. Mans stāžs 45 gadi un pēc nodokļu nomaksa pensija ir 350 eur. Kaut kas ar mūsu valsti nav kārt5ībā….

  • tad jau jums ta nekas,man 333 eiro,apkures reķins par februari 136 eiro+vēl pārējie maksājumi.Arprāts!!!!Vissliktākajā murgā kaut kas tāds nerādījās!!!!!!!Pēc vairāk nekā 46 nostrādātiem gadiem.Labi,ka līdz šim nav bijis daudz jāskraida pa ārstiem,Dievs kaut kā sargā nabagus,nezinu,kā būs tālāk.

 38. jebut a mi krepchajem

 39. Kādi 300 eiro. Tagad ejot pensijā, ja stāžs ir 30+ gadi un minimālā alga/ mēs visi zinām, ka uz papīra lielāko ties maksāja minimālās/, pensija būs 84 eiro. Kādēļ šos ciparus nekur nepiemin?

  • pašreizējām minimālajām pensijām gandrīz jāpriecājas, jo nu jau atklājās jauni brīnumi — Latvijā pensijas mazākas par 20 eiro piešķirtas 3702 cilvēkiem. Kāpēc nepiemēro minimālās pensijas vai sociālā nodrošinājuma pabalstu? (NRA.lv 12.marts “Pensionāru nabadzība augstākā OECD valstīs”)

 40. Labvēlis............ Atbildēt

  Kamēr šos labuma dalītājus savā starpā nekārs tikmēvarat kaukt un gaudot nekas šai primātu valstī nemainīsies.Visi esam 90 grādos saliekti,ka pensionāri un mūs viss apmierina.Priekšā,pakaļā,bet mēs tik priecājamies.No tāda koka nokāpis latvietis,lai ciestu visu mūžu kungus pie visām valdībām un savienībām,kuras diemžēl neko nav devušas.Latvijā zaglis,kukuļņēmējs,krāpnieks var iet augstu paceltu galvu.Diemžēl cik skumji tas skan,bet tā ir patiesība.

 41. Skuju taka pensionāriem ir uztaisīta – un ēst arī gribat ?

 42. Ak,Jēziņ ! Ja nu tiešām pensionāriem atmetīs kārtējos grašus, tad varu iedomāties, cik pieliks savai algai pēc vēlēšanām….

 43. domajams tas tuvakaja laika nenotiks!musu deputati mak atri uzlabot finanses sev un sev pietuvinatajiem!ja runaja ka visiem kam liels darba stazs tiks paaugstinata pensija tad atklaja tagad ka tikai tiem kas aizgaja pensija lidz 1995 gadam!tagad aptiekas par zalem uzreiz jamaksa par trim menesu devam,nemitigi aug cenas visam.tikai pensijas stav uz vietas!vel izdomaja lai ieriko udens kontroles akas,kur mes,pensionari,lai nemam lidzeklus?

 44. ka no sava nabadzīgā sociālā budžeta spējam maksāt pensijas tūkstošos, piemēram, eksprezidentam A.Bērziņam pāri par 6000 mēnesī, lai gan pēc ekspertu atzinuma viņš savu pensijas uzkrājumu jau sen esot notērējis.
  Kas par to, ka ir valstis, kas ieviesuši griestus pensiju lielumam. Mums taisnīgums un nabadzības plaisas likvidēšana ir tikai vārdos.

 45. Latvija izmirst 50 cilvēku dienā Atbildēt

  Kam tad lai tic franciskam pofig kas latvijā notiek atbrauks un aizbrauks. Pensionāri kam vajag naudiņu zālēm, komunāliem maksājumiem, pansionātā nokļūstot visur vajag naudu. Nerunāsim par ēšanu tam naudas nepietiek. Valsts vara pieliek pie pensijas 3 līdz 5 eiro apmēram nodokļi to ātri noēd. Paši valdībā tūkstošus pieliek un kompensācijas par degvielu , dzīvokļa īri saņem, piemaksas par laika nosišanu saņem, prēmijas.. kam mūsu 100 kalpo vellam ????

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nelieniet manās sēņu vietās!

No 20. augusta līdz 2. septembrim vismaz 36 Latvijas novados notiks vērienīgas militārās mācības “Namejs”. Jēkabpilī un Valmierā plānots izspēlēt masu nemierus. Mācību uzdevumi tiks veikti arī uz juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem. Mācību laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies militārā tehnika, tāpēc bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un tehnikas pārvietošanos.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+