×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

TV3 un LNT – pieejamstikai maksātspējīgajiem

“Modern Times Group” (MTG) vadība pieņēmusi lēmumu no 1. janvāra TV3 un LNT kanālus raidīt tikai maksas platformās.

MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena norādījusi, ka uzskata – pārmaiņas nāks par labu skatītājiem, jo vairāk līdzekļu būšot iespējams ieguldīt Latvijā ražota satura veidošanā. Zūzena arī norāda, ka pārmaiņas skaršot relatīvi nelielu iedzīvotāju daļu – tikai 6 – 7%, jo tieši tik daudz, pēc MTG aprēķiniem, esot bezmaksas televīzijas skatītāju. Juridiskā statusa maiņa ļaušot nākamgad kanālos TV3 un LNT palielināt Latvijā veidoto oriģinālsaturu par aptuveni trešdaļu.


Izšķiršanos par aiziešanu no bezmaksas apraides ietekmējuši vairāki iemesli, atzīst Zūzena, tostarp nestabilā situācija reklāmas tirgū, stingrāki politisko reklāmu noteikumi, sabiedrisko mediju dalība reklāmas tirgū, kā arī jaunāko tehnoloģiju attīstības tendences, kas liekot skeptiski vērtēt nepieciešamību slēgt ilgtermiņa līgumu – tas paredzēts piecu gadu garumā – par bezmaksas apraides pagarināšanu.


Konkurences padomes (KP) pārstāve Inita Kabanova biznesa portālam “Nozare.lv” uzsvēra, ka pērn kā viens no būtiskajiem KP izvirzītajiem LNT un TV3 apvienošanās nosacījumiem, ka abiem kanāliem ir jāpaliek bezmaksas apraidē, bija terminēts līdz šā gada 31. decembrim. Tādējādi MTG lēmums aiziet no bezmaksas apraides nepārkāpj apvienošanās nosacījumus.


“Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta sola, ka Latvijas Televīzijai raidīšanas izmaksas, salīdzinot ar šo gadu, samazināsies par 300 000 latu. Ja LNT un TV3 neatdalītos, LTV varētu maksāt tikai 
500 000 un ietaupīt 
800 000 latu, bet pašlaik apraide izmaksāšot nedaudz vairāk par miljonu latu. Salīdzinājumā šogad LTV, raidot kopā ar TV3 un LNT, maksāja 1,3 miljonus latu par LTV1 un LTV7 pārraidīšanu.


viedokļi 


LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte: “Šis ir brīdis, kad LTV pilntiesīgi sāk pildīt sabiedriskā medija funkciju, mēs būsim vienīgais kanāls, kas būs pieejams cilvēkiem, kuri nevar atļauties abonēt maksas kanālus. Gadījumā ja komerckanāli atstās bezmaksas apraidi, LTV1 būs reālas iespējas kļūt par kanālu numur divi pēc skatīšanās laika daļas.”


Nacionālās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Gints Grūbe: “Jautājums par TV3 un LNT aiziešanu no bezmaksas apraides ir jārisina visaugstākajā līmenī. Šis lēmums skars būtisku skatītāju daļu, kurai nacionālais saturs nebūs pieejams. Tas arī atstās būtiskas sekas uz sabiedrisko televīziju, jo līdz šim apraides izmaksas dalījās uz visiem kanāliem, bet, atstājot apraides izmaksas tikai uz vienu Latvijas televīziju, cietīs arī sabiedriskās televīzijas saturs. Iespējams, tas varētu apdraudēt sabiedriskā pasūtījuma izpildi.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+