Kultūra
Mūzika

Uģa Prauliņa jubilejas koncerts ar pasaules pirmatskaņojumu 16


Uģis Prauliņš
Uģis Prauliņš
Publicitātes foto

Sv. Jāņa baznīcā 9. jūnijā Rīgas festivāla ietvaros ieskandinās Uģa Prauliņa 60 gadu jubilejas svinības ar komponista jaundarbu Fantāzija Nr. 2 ērģelēm un Lieldienu oratoriju “Te Deum Laudamus”.

Komponistam ir sava mūzikas valoda. Ne katram tāda ir. Tajā spēcīgi atbalsojas kā tautas mūzikas, tā rokmūzikas ietekmes, savdabīgi satiekas pagānisms un kristietība, atklājas gan viduslaiku bruņnieciskums, gan baroka vieglums un romantismam piemītoša jūsma… “Mūzika un mīlestība izskaidro visu. Tā visu laiku jāmeklē un jāspodrina, jo neviena patiesība nav pastāvīga… Tas, kas saviļņo, arī paliek. Tieši pēc šādas mūzikas es tiecos,” atzīst komponists.

“Uģis Prauliņš ir pazīstams kā autors, kurš strādā ļoti dažādos žanros. Viņš noteikti ir viens no rokmūzikas celmlaužiem. Viņa neatņemama darbības sfēra ir folkmūzika un, protams, arī vokālā un kora mūzika un vokāli instrumentālā mūzika. Pateicoties šim žanram, viņš iekļuvis prestižas “Grammy” balvas nominantu sarakstā,” teic diriģents Mārtiņš Klišāns.

Koncertā skanēs pasaules pirmatskaņojums Fantāzija Nr. 2 ērģelēm, kas veltīta iejūtīgajai ērģelniecei Kristīnei Adamaitei. “Koncertā piedalīsies Rīgas Doma zēnu koris, orķestris “Sinfonietta Rīga”, solisti Inga Šļubovska-Kancēviča, baritons Kalvis Kalniņš, ērģelniece Kristīne Adamaite, kuras izpildījumā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos U. Prauliņa Fantāzija ērģelēm Nr. 2. Skaņdarbā “Te Deum Laudamus” klausītāji varēs saklausīt dažādu laikmetu, dažādu mūzikas stilu un žanru – gan klasicisma, gan baroka mūzikas, gan arī rokmūzikas – ietekmi, varbūt ķeltu tēmas instrumentācijās,” pastāsta M.  Klišāns. Pats komponists par “Te Deum Laudamus” teic: “Tas ir standarta latīņu teksts, līdzīgi kā mesa vai rekviēms, kas kristiešiem izveidojušies pa šiem gadsimtiem. Ja nemaldos, tas radies III vai IV gadsimtā, un mūziku tam rakstījuši diezgan daudzi komponisti: Mocarts, Hendelis, Britens, Arvo Pērts… Parasti tie ir lieli monumentāli darbi ar koriem, atkarībā no situācijas ar ērģelēm vai simfonisko orķestri. Mums būs Rīgas Doma zēnu koris, ērģeles un “Sinfonietta Rīga” Normunda Šnē vadībā.”

“Klausītāji ir laipni aicināti uz tikšanos ar ļoti daudzveidīgo un daudzšķautņaino komponistu Uģi Prauliņu. Un noteikti ievērības cienīgs notikums būs Ērģeļu fantāzijas pasaules pirmatskaņojums Kristīnes Adamaites izpildījumā,” aicina M. Klišāns.

 

9. VI 20.00 Sv. Jāņa baznīcā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 12

LA.lv