×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Ušakovs aicina krievus mierināt savus kaimiņus latviešus (45)

Foto - LETAFoto - LETA

“Saskaņas centra” (SC) līderis Nils Ušakovs aicina Latvijas krievus vērsties pie saviem latviešu draugiem un paziņām, lai mierinātu, ka Latvijā nav iespējams Ukrainai līdzīgs scenārijs.

“Lielākā daļa latviešu sabiedrības ir uztraukta par to, kas notiek Ukrainā. Un tas ir saprotami, jo Latvijas vēsturē jau ir bijuši gadījumi, kad šeit ar karaspēku ienāk svešas varas. Ir absolūti skaidrs, ka, ņemot visu to, cik lielā mērā notikumi Ukrainā ir saistīti ar Krieviju, krievu tautības cilvēkiem vajadzētu savus draugus, kaimiņus, kolēģus nomierināt, teikt, ka mums var atšķirties viedokļi par daudziem jautājumiem, bet valsts mums ir viena – Latvija – un neviens negrib, lai šeit atkārtotos Ukrainas scenārijs,” intervijā “Neatkarīgajai” teicis Ušakovs.

Pēc politiķa vārdiem, neviens nevar noliegt, ka Latvijā ir sašķelta sabiedrība. “Redzot situāciju Ukrainā, mums ir jāatmet sīkie kašķi, problēmas un jāapliecina, ka esam vienas valsts sabiedrība. Krievvalodīgajiem būtu jānāk pretī latviešiem, un vienlaikus arī latviešiem būtu jāsaka krieviem, saviem kaimiņiem – es neuzskatu tevi par Krievijas “piekto kolonnu”. Būs jau, protams, karstgalvji, kas tagad teiks, ka šeit jāslēdz skolas un bērnudārzi ar krievu valodu, jānojauc visi pieminekļi un tamlīdzīgi. Un, no otras puses, ir citi, kas tagad staigā ar saukļiem par krievu valodu no Melnās līdz Baltijas jūrai, stāv piketos par Krimas pievienošanu Krievijai. Abām radikālajām nometnēm šoreiz jāsaprot, ka šī ākstīšanās nav nekāds politisks sasniegums. Tas nenozīmē, ka Latvijā kādreiz nevajadzēs atgriezties pie strīdīgajiem jautājumiem, kas pastāv latviešu un krieviski runājošo iedzīvotāju starpā, tam kādreiz risinājums ir jārod. Bet šobrīd sabiedrības kopības izjūta par Latvijas valstiskumu ir svarīgāka par ikdienas kašķiem.”

Ušakovs intervijā izvairījies tieši atbildēt uz jautājumiem, vai referendums par Krimas atdalīšanos no Ukrainas 16.martā būs uzskatāms par neleģitīmu, vai viņš viennozīmīgi nosoda Krievijas agresiju Ukrainā un vai Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam “vajadzētu apstāties”, norādot, ka SC sakāmais ir pateikts partijas paziņojumā, kurā “mēs esam kategoriski pret jebkādu vardarbību un karaspēka lietošanu, risinot jebkādus konfliktus Eiropā”.

“Negribu nevienu ne apsūdzēt, ne ko citu. Bet mēs nupat redzējām notikumus Maidanā, kur, pēc tagad klajā nākušās informācijas, dažus snaiperus, kas šāva uz visām pusēm, iespējams, algoja jaunā Ukrainas vara. Un tieši tāpēc ir nepieciešama starptautiska izmeklēšana par notikumiem Kijevas Maidanā. Bet galvenais – visiem vajag apstāties, nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut, lai starp Ukrainu un Krieviju notiek karš. Tas ir ārpus saprāta robežām. Es negribu analizēt, kuram par ko jāuzņemas vaina, bet galvenais – lai nav kara Ukrainā un lai tā paliek savu robežu ietvaros,” teicis politiķis.

Vaicāts, vai krievvalodīgajiem Krimas apgabalā, kur viņu ir 80%, ir jābūt pašnoteikšanās tiesībām, Ušakovs atbildējis, ka Ukrainas sastāva ietvaros var atrast demokrātiskus risinājumus – nacionālajām minoritātēm ir ļoti daudz veidu, kā saglabāt savdabību, bet valstij jāpaliek vienotai. Savukārt vaicāts, kā SC rīkosies, ja Daugavpils, kur krievvalodīgie arī ir 80% iedzīvotāju, pateiks, ka grib autonomiju, un austrumu kaimiņš atbalstīs šādu soli, Ušakovs uzsvēris, ka galvenais ir jautājums, “ko mēs tagad darīsim, lai šāda situācija ne Daugavpilī, ne kur citur nebūtu pieļaujama”.

“Tagad latviešiem un krieviem, neraugoties uz vēsturiskajiem aizvainojumiem, uz to, kas kuram kurā valodā kam ir atbildējis, vajag saņemties un atrast kopsaucēju, lai pat teorētiski šāda situācija ar Daugavpili nebūtu iespējama. Tad, ja 80% Daugavpils krievu pateiks, ka grib pievienoties Krievijai, nu… tad jau būs par vēlu. To vienkārši nevajag pieļaut,” piebildis Rīgas mērs.

Politiķis ir pārliecināts, ka šos jautājumus nav iespējams risināt ar aizliegumiem. “Ar aizliegumiem tāpat neko nevar panākt – ne aizliedzot Krievijas TV kanālus, ne arī kādam iet pa ielām. Jo noskaņojums daļā sabiedrības ir un vienmēr atradīsies kāds, kas šo noskaņojumu gribēs ekspluatēt. Bet vajag strādāt, lai šīm radikālajām grupām nebūtu iespējas paplašināties, lai vidusmēra Latvijas krievvalodīgais ar savu latviešu kaimiņu diskutētu, nevis ietu pa ielām un eskalētu situāciju.”

“Mums ir politiķi, kas stāsta, ka vajag mainīt izglītības likumu, tūlīt pārejot uz apmācību tikai latviešu valodā, tā izraisot tūlītēju pretreakciju,” sacījis Ušakovs, “Latvijas sabiedrībā šobrīd problēmas ar latviešu valodas prasmi jauniešu vidū, var teikt, nav, tāpēc mēģinājumi virzīt jautājumu par skolām tikai latviešu valodā ir tikai politiski mēģinājumi eskalēt situāciju. Kāpēc ar to tagad ņemties? Tāpēc, ka Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanas priekšā? Nu, pačakarēsim viens otru! Vai tad tas ir risinājums?! Paskatieties uz Ukrainu! Tad vēlme vienam otru čakarēt valodas jautājumā uzreiz izzudīs.”

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. Kurš tajā bildē ir Ušakovs?

 2. Man nav vajadzīga padomju okupantu un izdzimteņu mierināšana.

 3. God. Ušakova kungs! Kad tiks sakartots Ziepniekkalna mežs? Kāda jēga citviet gramstīt skujas, ja tepat Rīgas mežā nevar kāju sert! Un tās izjukušās bijušo dārziņu būdas ir īsts dzērāju patvērums! Tādas ierīkotas arī mežā – un tas ir tas trakākais!

 4. Nu, beidzot Ušakovs saka, ka krieviem jāmierina latvie!ši, bet aizliedz latviešiem lemt savā valsti par savu izglītības sistēmu. Latvija esot sašķelta sabiedrība! Nu ta jaunums!!! Kas tad to sašķēla? Viņa paša politiķi! Ušakova “komandieri’ jau ļauj viņam vilkt paralēles ar Ukrainu. Oi, puisīt, nemet mēslus sava akā, varbūt nāksies nodzerties!!!

 5. Nekataties uz maniem Atbildēt

  darbiem! Klausaties manos vārdos! Nodevējs un divkosis!

 6. Kad krievi paši visādiem gaponoviem, plinneriem, giriem, lindermaņiem, ždanokiem, giļmaņiem iespļaus sejā tad arī mēs noticēsim ka krievi nav “piektā” kolona !
  Bet kamēr šie tovarišči krievus komandēs, kamēr man savā tēvu zemē vajadzēs runāt krievu valodā, kamēr manu tautu šie apsaukās par naciķiem, gansiem, fašistiem , tikmēr …

 7. krievi ir latvijas nāve

  • tā nu nevajag teikt , jo Atbildēt

   ja jau tie būtu krievi kā nacionāla identitāte, mums nekas nedraudētu. Ziepes jau ir tāpēc, ka tādas identitātes nav (arī krievijā). Ir impēriska domāšana – to ko nacionāli vai arī apzinīgi domājoši cilvēki sauc par krievu. īsti labi nav lietot nacionālu identitāti, apzīmējot homosovjeticus identitāti. Latvijā lielākais vairums no visiem šeit palikušajiem padomju kolonizatoriem ir tieši šis homo-sovjeticus impēristi, kuri pēc savas dabas nav spējīgi piedalīties nevienas valsts politikā. šie homo-sovjeticus ir vajadzīgs cars tētiņš, paši viņi veidot neprot un mācīties arī negrib. tā lūk.

  • Nepareizi! Kopa ar krieviem Latvijai ir nākotne!

 8. aicinājums .. Ušakovam Atbildēt

  Pārtrauci sava SC saistības ar Pūķina VK.
  Neatbalsti krievnacistus Latvijā, īpaši 9.maijā.
  Aicini krievu imigrantus mācīties valsts valodu un būt Latvijas patriotiem.
  Iemācies pats tekoši runāt latviski.
  Saražo kādu bērnu ar sievu Nr.2 un sūti to latviešu skolā.

 9. Visi ir aizmirsuši ar ko tas vispār sākās. Sākās tas ar protestu pret valsts izzagšanu, pret zelta podiem Janukoviča villā utt. Patiesībā pret to kas notiek arī mūsu valstī, kurā pie varas ir tādi paši bandīti, pa lielam.

 10. Cara laiku fabulista Krilova pamfletos sen jau aprakstīti arī šādi jau tolaik atpazīstami demagogi un mutes bajāri. Nekas nav mainījies, arī mūsdienās tādu svešās ligzdās iedētu migrantu ielikteņu netrūkst, bet tagad tie tiek ātrāk atpazīti.

 11. vēl par Interneta portālu LA.lv Atbildēt

  hei, jūs, pārcentīgie cenzori (!) – vai jūs neredzat, ka vidē, kur tiek lietota latviešu valoda ir kaut kādā svešvalodā kaut kas sarakstīts? kādas svešvalodas tiek uzskatītas par par valsts valodu Latvijas Avīzē? Lūdzu pasakiet!

  • А как же свобода слова, которая гарантируется в Сатверсме?! Ну нет такого закона, который обязывает писать комментарии на этом портале только и единственно на государственном языке. Всегда есть выбор: читать или не читать. С нормальным и уважающим тебя собеседником, можно подискутировать и на его языке. Это естественно.

 12. Par Interneta portālu LA.lv Atbildēt

  Nožēlojami! Latvijas Avīze, sabiedrība, kura skaitās it kā nacionālas vērtības aizstāvoša, dzēš viedokļus kuri nav ane aizskaroši, ne agresīvi. tiem cilvēciņiem, kuri tik pārcentīki cenšas ielikt visu politkorektuma rāmjos ir jāsaprot, ka poitkorekta runa ir nekā nepateikšana. vai to jūs gribat sasniegt? nožēlojami! nožēlojami! ..

 13. Vai kremla cekistu sizofrena Budox pundura maratonists,kurs vel pagaidam elpo Latvijas gaisu,
  nezin,ka labs krievs ir tikai …… krievs ?!

  • Успокойтесь доктор и примите слабительного, все болезни по причине дурного воздуха в желудке. Могу устроить вам приём у психиатра, по блату и без очереди…

   • Nepievērs uzmanību tīņu komentāriem. Viņi jau neko šajā dzīvē saldāku par burkānu nav redzējuši.

    • Ну, любезный, это вы за сладкой морковкой в ЕС побежали, даже независимость свою не пожалели. Так что, не надо ля ля. Кстати, кто то в своё время обещал завалить тот же ЕС своим бэконом. Ну и что, завалили?!

 14. Tas priecē. Žēl ,ka mūžīgie radikāļi cenšas visu labo sabojāt, neieklausās prātīgā padomā. Nevēlami ir visu veidu radikāļi.

 15. Sitādi mús jau mierina no 1940. gada

 16. un kā tad tā mierināšana izpaudīsies? Vai ar armijas ievešanu, kā Krimā?

  • А в Крыму работает частная охранная кантора, что то типа американской Black Waters. А вы думали в России таких нет?! Частная охранная фирма, платит налоги, имеет право нанимать кого хочет и где хочет, работает по контракту. Я даже полагаю, что большинство из них, это граждане самой Украины. Им платят, они работают, и всё.

   • Nelasīt komentārus kirilicā un uz tiem nereaģēt. Tas ir — tiem, kas šo Āzijas valodu vēl saprot 23 gadus pēc okupācijas.

    • Можешь не читать, твоё право. Но забывать не советую, а вдруг пригодится.

 17. Zilais Karbunkuls Atbildēt

  Mierinasana nelidzes.Latviesu tautas vesturiskaja atminja vel cetrdesmitie gadi, lopu vagoni un Sibirija…Krievu tautas vesturiskaja atminja-derzava velikaja, ko vajadzetu atjaunot…Ka sija gadijuma panakt vienpratibu?Latviesi jau piekapjas un ari piekaptos, bet krieviem jau nevajag pirkstinu, viniem vajag visu roku…

  • Наша историческая память про ваши «подвиги» тоже говорит весьма и весьма красноречиво.

   • Par mūsu podvigiem tu domā latviešu strēlnieku karošanu pad. Krievijā. Tad atver ausis un acis, paklausies, palasi ko teikšu. Ļeņins Maskavā sapulcināja latviešu strēlniekus un sapulcē APSOLĪJA LATVIJAI BRĪVĪBU, JA AIZSTĀVĒS KRIEVIJĀ REVOLŪCIJU. Latviešiem bija jābūt galīgiem idiotiem un muļķiem , lai nepiekristu šādam piedāvājuma. Pad. Krievijā tad Maskavas valdībā un pad. Krievijas valdībā 91% bija ēbreji. Latviešu strēlniekiem komandas DEVA ĻEŅINS UN VALDOŠIE ĒBREJI.. Karavīrs izpilda komandas, kuras tika dotas rakstiski, no centra. Tur bija rakstīts== bezpoščadno uņičtožiķ vragov revoļuciji. Karavīram pavēle jāizpilda. It īpaši, ja Latvijai deva brīvību. . Latviešu strēlnieki nebija frontēs vairākumā. Tur bija čehi, vācieši, ungāri u.c.. Kāpēc šādi neuzbrūkat citiem. Kāpēc neprasat atbildību komandieriem ēbrejiem! Pugala- latvieši. Lāsts jums par bezkaunību!

    • Paklau, Lauku vecis. Manas ausis un acis ir atvērti, es dzirdu un redzu, redzu visu, kas notiek Latvijā tagad. Bet es runāju ne par sarkanajiem strēlniekiem, bet par citiem. Daudz vēlāk. Viņi āri domāja kā karo par brīvu Latviju. Jūs lepojas ar viņu varoņdarbam Baltkrievijā un Krievijā?

     • a vi gordites soldatami sovetskoj armiji ,kotorije ustroili mnogim narodam sssr gulag,deportaciji ,nasilije? vi gordites?

 18. Ko var tik tukši muldēt? Negribi nekādas domstarpības, tad neredzu nekādu problēmu, krievi lai beidzot, dzīvodami Latvijā, lai sāk runāt latviski, un nebūs vajadzīgas krievvalodīgo skolas un bernudārzi. Jo tieši bērnudārzā bērns apgūst valodu, tāpēc tam noteikti jābūt tikai latviešu. Un ko Ušakovs grib, lai mēs samierinamies, ka veikalā pārdevēja uz kautājumu atbild “što”. Nevienam nav pretenzijas pret tautību, vai to kas notika vesture, bet gan nepatika pret nostāju, un uzskatiem, ka šeit joprojām ir Krievija.

  • А ты наколи на лбу,что ты “es idiods” тогда будет понятно на каком языке с тобой разговаривать.

 19. Tieši N.Ušakovs ar valodu referendumu pamodināja no jauna saspīlējumu. Viņam vajadzēja vēlēšanās balsis, bet par kādu cenu? Nil, paskatieties neskaitāmos video, kā Jūs runājis esat, to aroganci, to cinisko attieksmi, to lecīgumu. Attieksme nav bijusi noslēpjama.
  Kad pagājušajā gadā pie pieminekļa skaļruņi piemiņas brīdī skanēja, skatoties to TV, pārņēma tāds aizvainojums par nekaunību, ko var atļauties. Pašvaldība to nenovērsa, pat nemēģināja to novērst.
  Kur ir tolerance? Sapratne?
  Tūlīt pieņēma likumu par to, ka vienlaicīgi nedrīkst saskaņot piketus. Kas notika pie Rīgas domes pēc Zolitūdes? Nekādi likumi netika ievēroti. Atkal ar troksni durvju priekšā mēra piekritēji, speciāli traucējot tiem, kas pirmie pieteica piketu.

 20. Jau tūlīt 100 gadi ir cilvēkiem Krievijā un PSRS telpā zombētas smadzenes. Izaugušas jau 4 paaudzes ar zombētām smadzenēm. Kā teicvis Bismarks: “Sociālismu var izmēgināt ieviest valstī, kuras nav žēl”.
  Un tāds ir rezultāts!
  Mēs- varenā krievu tauta- varam atļauties citiem kāpt uz galvas utt.
  Ušakovs jau ir viens no viņiem.
  Latvijas politiķiem- lielais FUI – pēdējo gadu lielākā politikas neveiksme, ka Rīgas mērs ir citas valsts ieliktenis.

 21. Un kādā valodā kaimiņi krievi mierinās latviešus?

 22. Interesanti vai viņš tādas pašas “dziesmas” dzied arī okupantiem?

 23. Nevajag piesieties Daugavpilij un seit ir daudz mierigak ,ka Riga. Visi musinataji brauc no Rigas,tieciet tur ar viniem gala. Pie mums bez latviesiem ,speciga polu diaspora ir vaciesi, ukraini un baltkrievi , un “tiro” krievu te ir mazak ka Riga. Ja vel atmet vecticibniekus……. Ta ,ka gaiss seit ir daudz tiraks, ka Riga.

 24. Neticu tev Nil nevienam vārdam!

 25. Paldies, Dievam, ka Nil, Tu esi mainījies, vismaz vārdiski, nevar zināt ko Tu domā patiesībā. Ja nebūtu organizējis referendumu par krievu valodu, tad varētu ticēt, bet tagad labi, ka vismaz centies kaut ko labot. Par referendumu Tev vajadzētu atvainoties publiski latviešiem, tad varētu noticēt, ka esi mainījies.

Draugiem Facebook Twitter Google+