×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Uz Latvijas robežas aizturēti 25 nelegālie imigranti

Foto - Māris AntonevičsFoto - Māris Antonevičs

Latvijas un Krievijas robeža.

Valsts robežsardze imigrācijas kontroles laikā konstatējusi divas nelegālo imigrantu grupas, kuras šķērsojušas valsts iekšējo robežu, aģentūru BNS informēja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Valsts robežsardze 7. septembrī imigrācijas kontroles laikā Latvijas–Lietuvas robežas tuvumā uz autoceļa Bauskas novadā aizturēja vieglo automašīnu BMW un neilgi pēc tam sadarbībā ar Valsts policiju aizturēja mikroautobusu “Opel”. Abos transporta līdzekļos konstatētas divas cilvēku grupas, tostarp vīrieši, sievietes un bērni. Kopumā abās mašīnās bija 18 cilvēku.

Abas nelegālo imigrantu grupas pārvietoja Itālijas pavalstnieks, kā arī divi Irākas pilsoņi ar uzturēšanās atļaujām Somijā un Beļģijā.

Pētersone pavēstīja, ka par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai un apzinātu personu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā pret trim pārvadātājiem sākts kriminālprocess.

Savukārt 15 aizturētie nelegālie imigranti, par kuriem iegūtas ziņas, ka tie ir Irākas pilsoņi, nogādāti Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā. Turpinot tālākās procesuālās darbības, lielākā daļa aizturēto nelegālo imigrantu atteicās sadarboties, sniegt patiesas ziņas par savu identitāti, kā arī atteicās no pirkstu nospiedumu pārbaudes informācijas sistēmās. Šādas attieksmes mērķis ir maksimāli izvairīties no iespējamās reģistrācijas tajās Eiropas Savienības valstīs, kuras nav šo nelegālo imigrantu galamērķim izvēlētā valsts, paskaidroja Pētersone.

Paralēli notikumiem Latvijas–Lietuvas robežas tuvumā šajā dienā par Latvijas–Baltkrievijas robežās nelikumīgu šķērsošanu tika aizturēta kārtējā nelegālo imigrantu grupa no Vjetnamas. Kopumā aizturēti 10 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+