×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Uz svētkiem pošoties, neaizmirst padomu mājās (1)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalās rekorddaudz – 37 890 – dalībnieku, to apmeklētāju skaitu prognozē no 200 līdz 400 tūkstošiem. Tas radīs ievērojamu papildu transporta un cilvēku plūsmu, tādēļ spēkā būs dažādi satiksmes ierobežojumi un auto stāvēšanas aizliegumi. Tāpēc svētku dalībniekiem un apmeklētājiem vērts iegaumēt virkni noderīgu ieteikumu.

Apmeklētājiem

Uz koncertu norises vietām labāk doties kājām, braukt ar velosipēdu vai izmantot sabiedrisko transportu, automašīnu novietojot citur pilsētā, jo jāņem vērā, ka Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona tuvumā skatītāju personīgajiem transportlīdzekļiem autostāvvietu nebūs, toties būs ierīkota speciāla, apsargāta velono­vietne.

Dziesmu un deju svētku pasākumos ieeja bērniem līdz septiņu gadu vecumam ir bez maksas, ja netiek aizņemta atsevišķa sēdvieta. Drošības apsvērumu un koncerta režisoriskā risinājuma dēļ Mežaparka Lielajā estrādē un Daugavas stadionā bērnu ratiņus ejās nevarēs novietot. Var izmantot saliekamos ratiņu modeļus, kas aizņem mazāk vietas. Apmeklētājus uz koncertiem un citiem pasākumiem gaida ierodamies laikus un – galvenais – neaizmirst biļetes mājās. Daugavas stadionā ierašanās pusotru stundu pirms pasākuma. Mežaparka Lielajā estrādē uz Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu 11. jūlijā no plkst. 17, uz koncertu 12. jūlijā – no plkst. 15.

Kā parasti, koncertos nedrīkstēs ienest lietussargus (arī saliekamos), ēdienu un dzērienus (izņemot specializēto bērnu pārtiku), šaujamieročus, asus priekšmetus, pirotehniku, lāzerpildspalvas, bīstamas vielas un priekšmetus, alkoholiskos dzērienus un narkotiskās vielas, dzīvniekus, liela izmēra somas, velosipēdus, skeitborda dēļus un citus aktīvā sporta piederumus. Tāpat “ārpus likuma” profesionālās fotokameras.

Dalībniekiem

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi aicina visus jaunos dziedātājus un dancotājus kopā ar vecākiem pārliecināties par savu veselību un gatavību svētkiem vēl pirms došanās uz Rīgu. Tas jo sevišķi svarīgi, ja bērnam ir hroniskas saslimšanas (piemēram, astma, cukura diabēts u. c.); pastāvīgi jālieto kādi medikamenti; nesen bijusi kāda akūta saslimšana, piemēram pārslimota vīrusa infekcija; alerģijas; izteikta reakcija uz fizisku vai garīgu pārslodzi; īpaši uztura ieradumi vai speciālas diētas vai aprūpes nepieciešamība; bijušas operācijas, smagas traumas, asins pārliešana.

Ja bērnam ir kāda hroniska saslimšana vai mēdz būt alerģiska reakcija, viņam nepieciešama atsevišķa somiņa ar medikamentiem. Tāpat ikvienam vērts sarūpēt līdzi pašpalīdzības līdzekļus – dažāda izmēra plāksterus un pārsējus ādas noberzumu un nobrāzumu apkopšanai, saules aizsargkrēmu, līdzekli pret kukaiņiem, roku dezinfekcijas gelu, mitrās salvetes, personīgās higiēnas piederumus. Kopā ar bērnu sarūpējiet līdzi arī nepieciešamo dažādiem laikapstākļiem – galvassegu, lietus mēteli, vairākus zeķu pārus, krekliņus, maiņas apavus u. c.

Vecākiem jau laikus jāpalīdz bērnam noskaidrot, pierakstīt un iegaumēt svarīgu informāciju: grupas atbildīgā kontaktus, sava kolektīva apmešanās vietu, skolotāja uzvārdu. Ja bērnam ir hroniska saslimšana, var noderēt arī speciāla zīmīte, kuru bērnam glabāt kopā ar dalībnieka kartīti, norādot viņa vārdu, uzvārdu, saslimšanu un zāles, kādas bērns šobrīd lieto.

Priekšrocības ar ID kartēm

Ar to bez maksas varēs apmeklēt Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu Mežaparka Lielajā estrādē 11. jūlijā plkst. 19 bez atsevišķas sēdvietas.

Tāpat būs iespēja svētku laikā bez maksas vai ar būtiskām atlaidēm apmeklēt vairākus Rīgas muzejus – bezmaksas piedāvājumu ir nodrošinājuši, piemēram, Latvijas Dabas muzejs, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienībās esošie muzeji, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (līdz 31. augustam), bet Latvijas Okupācijas muzejs piedāvā gida vadītu bezmaksas ekskursiju.

Svētku informācijas un drošības centri

Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas laukumā (6. – 12. jūlijs, plkst. 8 – 22).

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā (4. – 9. jūlijs, darba laiks pieskaņots mēģinājumu un koncertu grafikam).

Daugavas stadionā (4. – 5. jūlijs un 7. – 11. jūlijs, darba laiks pieskaņots mēģinājumu un koncertu grafikam).

Mežaparka Lielajā estrādē (9. – 12. jūlijs, darba laiks pieskaņots mēģinājumu un koncertu grafikam).

Vērmanes dārzā (7. – 12. jūlijs, plkst. 10 – 22).

11. novembra krastmalā (8. jūlijā plkst. 20 – 23).

Noderīgi tālruņi

Centrālais svētku informācijas centrs: +37126542565;

dalībnieka ID kartes nozaudēšanas gadījumā: +37126325344

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā iemācīt skatītājus nepārvietoties priekšnesuma laikā?
    Tik ļoti gribētos, lai skatītāji nestaigātu starp skatītāju rindām Mežaparkā priekšnesuma laikā….

Draugiem Facebook Twitter Google+