Latvijā
Rīga

“Uzvaras” pieminekļa izpētei 50 000 eiro 16

Foto LETA

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja papildu 222 913 eiro piešķiršanu Rīgas Pieminekļu aģentūras (RPA) 2018. gada budžetam, no kuriem 50 000 eiro plānots atvēlēt tā sauktā Uzvaras pieminekļa izpētei.

RPA pārstāvis Guntis Gailītis norādīja, ka pieminekļa “Padomju armijas karavīriem –Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem” izpēte un novērtēšana ir tikai viens no aģentūras plānotajiem projektiem nākamajā gadā. No papildus piešķirtā finansējuma RPA nākamgad plāno atjaunot 1991. gada Barikāžu piemiņas zīmes, restaurēt Vispārējo latviešu dziesmu svētku simtgadei veltīto pieminekli, labiekārtot memoriāla “Rumbula. Nacisma upuru piemiņas vieta” teritoriju, kā arī īstenot citus RPA plānā esošos projektus. Saistībā ar Lielo kapu renovācijas procesu 5400 eiro plāno atvēlēt konferences “Memoriālu un seno kapsētu uzturēšana. Senās kapsētas un memoriāli pilsētvidē Rīgā, Latvijā, Eiropā. Pieredze un prakse” organizēšanai. Lai izstrādātu Lielajos kapos esošo memoriālo celtņu saglabāšanas un uzturēšanas koncepciju, jāiepazīstas ar Eiropas valstu pieredzi šādu nekropoļu apsaimniekošanā, skaidroja RPA pārstāvis. Saistībā ar Lielo kapu renovācijas procesu RPA plāno radīt arī četras jaunas darba vietas – arhitekta, zaļās zonas strādnieka, vēsturisko uzziņas materiālu apkopošanas speciālista un Memoriāla nodaļas vadītāja amatus.

Kopējais plānotais RPA budžets 2018. gadam ir 693 822 eiro. Par budžeta apstiprināšanu galējo lēmumu pieņems Rīgas dome.

LA.lv