Foto – AFP

Vācija gatavo mūsdienīgu armiju 0

Kopš 2011. gada jūlija, kad Vācijā tika pielikts punkts obligātajam militārajam dienestam, valstī noticis vērienīgs darbs, lai reformētu bruņotos spēkus. Ar vērtējumu par šajos divos gados padarīto klājā nācis Vācijas aizsardzības ministrs Tomass Mezjērs (attēlā).

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 3
Lasīt citas ziņas

Šajā laikā Vācijas armija kļuvusi par profesionālu. Tā kļuvusi skaitliski mazāka, bet kompaktāka, un Vācijas Aizsardzības ministrijas amatpersonas par līdz šim paveikto darbu militāro spēku pārstrukturēšanās jūtoties apmierinātas. Vienlaikus, kā skaidro Mezjērs, reformas vēl nav beigušās, bet viss norit saskaņā ar plānu – karavīru skaits tiks samazināts līdz 180 tūkstošiem, tāpat tiks slēgts 31 militārais objekts un bāzes, informē Vācijas raidsabiedrība “Deutsche Welle”.

Vācijas armijas reformu mērķis ir sagatavot karavīrus jauniem izaicinājumiem – darbam dabas katastrofu skartos reģionos, cīņā pret starptautiskajiem teroristiem, Vācijas pilsoņu evakuācijai no apdraudētām vietām, tostarp no valstīm, kurās Eiropas Savienība un ANO īsteno miera misijas. Tas paģēr skaitliski mazāku armiju, taču tādu, kas ir kompaktāka un labāk apmācīta. Kā skaidro “Deutsche Welle”, Vācijas armija reformu ceļā grib panākt, lai tā ir spējīga vienlaicīgi uz divām misijām nosūtīt 10 tūkstošus karavīru. Mezjērs cer, ka Vācijas bruņotajos spēkus reformas tiks pabeigtas 2017. gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mezjērs samazinājumus pamato ar mūsdienu draudiem. “Vācijas armija nākotnē drīzāk tiks nodarbināta krīzes un konfliktu punktos, nevis valsts aizsardzībai,” skaidroja Mezjērs. Viņš uzsver, ka Vācijai kaimiņos ir tikai “draudzīgas” valstis, un tā kļuvusi par “normālu Eiropas varu”. “Nevis militāri konflikti valstu starpā, bet teroristu tīkli, masu iznīcināšanas ieroči, nestabilas valstis un pilsoņi kari radīs draudus drošībai un stabilitātei,” prātoja Vācijas aizsardzības ministrs. Tas nozīmē, ka tiks pārskatīti arī militārie tēriņi. Liels bruņojums, piemēram, tanki un kaujas lidmašīnas, kļūs mazāk nepieciešamas. Tā vietā lielāka uzmanība tiks pievērsta kibertelpai. “Vācijas armijai būs jābūt spējīgai, izmantojot tās izstrādātos datorvīrusus, iesaistīties kiberkarā,” atsaucoties uz vācu militārpersonu ieskicētajiem apdraudējumiem nākotnē, raksta “Deutsche Welle” interneta vietne.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.