Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Bērtulis, Boļeslavs
Trešdiena, 23. augusts, 2017
13. janvāris, 2016
Drukāt

Vācijā izdots Benedikta Kalnača pētījums par Baltijas drāmu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Janvārī apgāds “Aisthesis Verlag” laidis klajā Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) vadošā pētnieka Benedikta Kalnača monogrāfiju “20th Century Baltic Drama: Postcolonial Narratives, Decolonial Options” (“20. gadsimta Baltijas drāma: postkoloniāli naratīvi, dekoloniālas iespējas”), LA.lv uzzināja LU LFMI.

Monogrāfijā pētīta Latvijas, Lietuvas un Igaunijas 20. gadsimta literatūra, balstoties jaunākajās postkoloniālo studiju atziņās un metodoloģijā. Grāmatu veido sešas nodaļas, kurās aplūkota nacionālā, filozofiskā, vēsturiskā, laikmetīgā, absurdā un postkoloniālā perspektīva Baltijas drāmas politiskajās, sociālajās un estētiskajās interpretācijās. To noslēdz ieskats postkoloniālisma un postkomunisma problemātikā 21. gadsimta tekstuālajās stratēģijās. Pētījuma centrā ir jautājums par Baltijas kultūru kā daļu no Eiropas “iekšējās citādības” saistībā ar mūsdienu Eiropas iekšējā koloniālisma studijām.

“Aisthesis Verlag”, kas dibināts 1985. gadā, ir viens no Vācijas vadošajiem zinātniskajiem apgādiem humanitārajās zinātnēs un kultūras studijās un publicē pētījumus literatūrzinātnē, filozofijā, vēsturē un mediju teorijā.

Pievienot komentāru

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+