Kultūra
Literatūra

Vācijā pieminēs Zentu Mauriņu 16

26. novembrī plkst. 15 ar koncertu “Manas saknes ir debesīs” Latviešu centrā Bērzaine, Dienvidvācijas pilsētā Freiburgā, tiks atzīmēta iemīļotās rakstnieces Zentas Mauriņas 120. dzimšanas diena, informē portāls “Latviesi.com”.

Rakstnieces pēdējā dzīvesvieta bija kaimiņu pilsēta Bādkrocingena, kur ir rakstnieces atdusas vieta, muzejs, iela, kas nosaukta viņas vārdā, tāpat Zenta Mauriņa bijusi pilsētas goda pilsone. Rakstniece bieži ir viesojusies Freiburgā, arī ar lasījumiem Latviešu centrā Bērzaine.

Koncertā “Manas saknes ir debesīs” skanēs Zentas Mauriņas mātes, pianistes Melānijas Mauriņas un visas Mauriņu ģimenes iecienīti skaņdarbi, kā arī lasījumi no viņas autobiogrāfiskās grāmatas “Manas saknes ir debesīs”. Uzstājas Freiburgas-Strasbūras-Bāzeles ģimeņu kora “Trejzemīte” diriģente un mākslinieciskā vadītāja Ilze Paegle un kora pianiste Gerda Jerjomenko. Par rakstnieci runās Austris Grasis, Imants Balodis un Bad Krocingenas muzeja pārstāvji.

Vēl Latviešu centrā Bērzaine šajā dienā gaidāms pārsteigums mazajiem skatītājiem. Latviešu centrā viesosies Valmieras teātra aktieri diasporas projekta ietvaros ar ziemas saulgriežu uzvedumu bērniem, līdzdarbošanos un rotaļām. Uzveduma sākums plkst. 18, turklāt Ziemassvētku vecītis būs parūpējies arī par dāvaniņām bērniem, pretī gaidot skaistu dzejolīti.

LA.lv