Pasaulē
Baltija

Vācijas “Homanit” plāno investēt 100 miljonus eiro kokšķiedras plākšņu ražotnē Lietuvā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Vācijas kokšķiedras plākšņu ražošanas kompānija “Homanit Holding” plāno celt rūpnīcu Lietuvā, projektā investējot 100 miljonus eiro.

Kā paziņojusi ārvalstu investīciju veicināšanas aģentūra “Investuok Lietuvoje”, šādas investīcijas “Homanit” ražotnē Viļņas pievārtē plāno triju gadu laikā. Iecerēts radīt 440 jaunas darba vietas.

Lietuvas Ekonomikas un inovāciju ministrs Virgīnijs Sinkevičs norādījis, ka “Homanit” rūpnīca nodrošinās ātrāku materiālu piegādi Lietuvas mēbeļu ražotājiem un arī apmācīs vietējos speciālistus.

Lēmumu celt šādu uzņēmumu Lietuvā noteicis augošais pieprasījums no vietējiem mēbeļu ražotājiem, kuriem “Homanit” savu produkciju pašlaik piegādā no divām rūpnīcām Polijā.

“Lietuva un Polija ir lielākās “Ikea” piegādātājas. Izmaksas, kas saistītas ar izejmateriālu piegādi no Polijas, samazina mēbeļu ražotāju peļņu, bet jaunā ražotne palīdzēs atrisināt šo problēmu. Puse mūsu produkcijas būs paredzēta vietējo ražotāju vajadzību apmierināšanai, bet pārējā daļa tiks piegādāta pasūtītājiem visā pasaulē, ieskaitot Ziemeļameriku un Tālos Austrumus,” pastāstījis Viļņas rajona Paģirju ciemā šonedēļ nodibinātā uzņēmuma “Homanit Lietuva” direktors, bijušais Lietuvas kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumu grupas “Vakaru medienos grupe” komercdirektors Andrjus Ostrausks.

Pēc viņa teiktā, divu gadu laikā var cerēt uz vairāk nekā 300 miljoniem eiro jaunu investīciju Lietuvas mēbeļu ražošanas tirgū.

Ostrausks gan norādījis, ka pagaidām tikai nodibināts uzņēmums, bet vēl nevar apgalvot, ka tas atradīsies tieši Paģirjos – konkrēti lēmumi par ražotnes atrašanās vietu un investīciju apmēriem vēl nav pieņemti.

“Investuok Lietuvoje” uzsver, ka lielākā daļa ražošanas procesu jaunajā rūpnīcā būs automatizēti, tādēļ būs vajadzīgi augsti kvalificēti darbinieki.

Jau ziņots, ka 2017.gadā “Homanit” bija parakstījusi nodomu protokolu ar Lietuvas kartona un papīra izstrādājumu ražotāju “Grigeo” par kokšķiedru plātņu ražotāja “Grigeo Baltwood” iegādi, gatavojoties tajā investēt 65 miljonus eiro, bet pērn februārī Vācijas kompānija no šiem plāniem atteicās, atzīstot, ka “Grigeo Baltwood” teritorijas platība “neapmierinās “Homanit Holding” biznesa attīstības vajadzības”.

Saistītie raksti

2018.gada pirmajā pusgadā “Homanit” grupas ieņēmumi pieauga par 11%, sasniedzot 143,3 miljonus eiro, bet kompānijas tīrā peļņa gada laikā samazinājās 3,5 reizes – līdz 1,6 miljoniem eiro.

Kokšķiedras plākšņu ražotājam “Homanit” ir rūpnīcas Vācijas Zāras federālajā zemē un divi uzņēmumi Polijā. Kopumā šajās ražotnēs strādā aptuveni 1500 darbinieki.

LA.lv