×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Vācu publicists: Merkele ar bēgļu politiku maldināja sabiedrību (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas kanclere Angela Merkele bēgļu jautājumā maldinājusi valsts sabiedrību un nestrādā elektorāta interesēs, uzskata pretrunīgu reputāciju iemantojušais publicists, bijušais Bundesbankas valdes loceklis un politiķis Tilo Zaracins, kuram jaunnedēļ gaidāma jaunas grāmatas iznākšana.

Iedrošinot vāciešus uzņemties savu daļu atbildības rūpēs par bēgļu masām, kas ieplūst valstī, Merkele sabiedrību maldinājusi par valsts spējām integrēt ieceļotājus, grāmatas fragmentā, kas trešdien publicēts laikrakstā “Bild”, norāda Zaracins.

Vācija nespēj integrēt 1,1 miljonu bēgļu, kas valstī ieradās pērn, jaunajā grāmatā “Wunschdenken: Europa, Währung, Bildung, Einwanderung – warum Politik so häufig scheitert” (“Vēlmju domāšana: Eiropa, valūta, izglītība, imigrācija – kāpēc politika bieži cieš neveiksmi”), pauž publicists.

Grāmatnīcu plauktos Zaracina jaunākais veikums nonāks 25.aprīlī.

Ņemot vērā Vācijas noteikumus par bēgļu tiesībām uz ģimeņu apvienošanos, kā arī imigrantu augsto dzimstību, viņu skaits divu desmitgažu laikā pieckāršosies, paredz publicists, atsaucoties uz paša apkopotajiem statistikas datiem.

Merkeles atvērto durvju politika ir “pilnībā atbrīvojusies no Vācijas pilsoņu konkrētajām interesēm”, bet vicekancleram Zigmāram Gabriēlam rūp vienīgi izpatikt ideālistiskajiem un kreisajiem medijiem, skaidro rakstnieks.

Pirms uz Vācijas politiskās skatuves bija parādījusies partija “Alternatīva Vācijai” (AfD), kurai tagad jau ir deputāti pusē zemju landtāgu, Zaracins Vācijā tika uzskatīts par labējā konservatīvisma balsi, lai gan viņš nācis no sociāldemokrātiem (SPD).

Zaracina bestsellers “Vācijas pašiznīcināšanās: Kā mēs esam likuši uz spēles mūsu zemi” 2010.gadā izraisīja plašu rezonansi Vācijas sabiedrībā.

Neizglītotie, slikti integrētie un neproduktīvie musulmaņu imigranti, kas turklāt strauji vairojas, pārpludina Vāciju, to apdraud un padara stulbāku, grāmatā skaidroja Zaracins, atzīstot arī, ka tā bijusi milzīga kļūda – pagājušā gadsimta sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados ļaut Vācijā ieplūst miljoniem viesstrādnieku.

Vācijas politiskais istablišments Zaracina 2010.gada grāmatai pauda teju vai vienbalsīgu nopēlumu. Rezultātā viņš zaudēja amatu Bundesbankas valdē un gandrīz vai tika izslēgts no sociāldemokrātu rindām.

Tiesa gan, sabiedriskās domas aptaujas jau tolaik liecināja par atbalstu politiķim. Ja Zaracins izlemtu dibināt jaunu partiju, to atbalstītu piektā daļa vāciešu, 2010.gadā liecināja aptaujas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vienmēr esmu uzskatījis vāciešus par gudru, kulturālu tautu,tāpēc atmodai no aplamās valdošo politiķu ilūzijas par neierobežota bēgļu daudzuma asimilācijas agri vai vēlu jānotiek.

Draugiem Facebook Twitter Google+