×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

Dzīvokļa īres līgums ar pašvaldību. Kā rīkoties, lai tas pāriet nepilngadīgai mazmeitai?

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock
Uzziņa

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments atrodas Brīvības ielā 49/53, Dzīvojamo telpu uzskaites un īres nodaļas tālruņi: 67012541, 67037151, 6702537.

Ilgi stāvējām dzīvokļu rindā kā denacionalizētās mājas īrnieki. Rīgas dome mums piešķīra dzīvokli Dzirciema ielā, mājā, kas pieder “Rīgas pilsētbūvniekam”. Īres līgums noslēgts ar mani, tajā ierakstīti vīrs un mazmeita, kurai ir 14 gadu. Abi ar vīru esam krietni gados. Vai pēc mūsu nāves īres līgumu varēs slēgt ar mazmeitu, ja viņa vēl būs nepilngadīga? Vai viņai neatņems dzīvokli? Meitenes māte ir mirusi, tēvam ir cita ģimene, taču materiāli viņš meitai palīdz, tā ka īri varēs samaksāt. No kāda vecuma ar cilvēku slēdz īres līgumu? LIGITA Rīgā

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvojamo telpu uzskaites un īres līgumu nodaļā skaidro, ka pēc vecvecāku nāves dzīvokļa īres līgumu nepilngadīgās meitenes vārdā slēgs tēvs, kurš ir viņas dabiskais aizbildnis (ja viņam nav atņemta vecāku vara). Pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas meitene līgumu pārslēgs uz sava vārda. Līdz tam laikam tēvs būs atbildīgs par īres un komunālo maksājumu kārtošanu. Tēvs varēs šajā dzīvoklī uzturēties un to deklarēt kā savu papildu adresi, taču nevarēs to deklarēt kā pastāvīgo dzīvesvietu. Ja izveidosies parāds, izīrētājs par to ziņos bāriņtiesai.

Toties, ja tēvam atņemta vecāku vara, par meitenes tālāko likteni lems bāriņtiesa – vai viņa var dzīvot viena vai arī jāievieto bērnunamā. Ja ievietos bērnunamā, dzīvokli atdos pašvaldībai un izīrēs citai ģimenei. Kad meitene kļūs pilngadīga, pašvaldībai būs pienākums viņai nodrošināt dzīvojamo platību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+