×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Vai Irāka novērsīs ASV uzmanību no Ukrainas? (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Ekstrēmo islāmistu bruņoto vienību panākumi Irākā draud izjaukt politisko un ekonomisko stabilitāti visā Tuvo Austrumu reģionā, un tagad izrādās, ka arī Putins aktīvi iejaucas intrigās, kas tiek vērptas šajā sakarā. Kā uzzinājis stratēģisko pētījumu centrs “Stratfor”, 3. jūnijā, minētās islāmistu ofensīvas priekšvakarā, Krievijas prezidents, kas uzturējās savā vasaras rezidencē Sočos, gandrīz, var teikt, “izsauca pie sevis” Saūda Arābijas ārlietu ministru Saudu al Feisalu. Sočos viesi sagaidīja Putins un steidzami no Maskavas izsauktais Krievijas ārlietu ministrs Sergejs 
Lavrovs. Trijatā tika par kaut ko spriests…

Maskava un Rijāda aprobežojās ar miglainu komunikē – sak, runa bijusi par iespēju atrisināt konfliktu Sīrijā. Taču “Stratfor” eksperti pēkšņi sasaukto apspriedi Sočos saista ar centieniem novērst ASV un Irānas tuvināšanos un nepieļaut, ka naftas cena nokristu zem 100 dolāriem par barelu.

ASV un Irāna, kur valda islāma šiītu nozarojuma garīdzniecība, patlaban ieinteresēti stutēt grīļojošos Irākas valdību, ko vada šiīts Maliki, jo islāmistu, t. s. ISIS karaspēks, kas tuvojas galvaspilsētai Bagdādei, rīda sunnītus pret šiītiem. Un, tā kā Irāna šajā reģionālajā sunnītu un šiītu konfrontācijā ir bīstama Saūda Arābijas sāncense un pretiniece, Saūda Arābijas karaļnams meklē Maskavā sabiedroto, lai izjauktu iespējamo Vašingtonas un Teherānas aliansi.

Mūs te varētu interesēt cits aprēķins šajā globālajā spēlē: Putins lolo cerību, ka ASV arvien vairāk iestigs jaunajā Irākas muklājā un Vašingtonas uzmanība tiks novēr­sta no Ukrainas, atvieglojot Kremļa graujošo darbību, kas vērsta pret “Kijevas huntu”…

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. PALDIES PAR RAKSTU CIEN. FRANKAM GORDONA KUNGAM!!! Liekas, ka Krievija vēlas ar savām darbībām “noslaucīt no zemes virsmas Ukrainu un iznīcinat ukraiņu tautu BEZ MAZĀKAS ŽĒLASTĪBAS”!!! Kur pārējās valstis- Baltkrievija, Kazahstāna, Vidusāzijas valstis? Vai tas NEREDZ Krievijas nežēlību? Vai VAR būt drošas par savu nākotni, ja pēkšni sadomās kaut ko mainīt savienībā ar Krieviju???

Draugiem Facebook Twitter Google+