Sports
Motoru sports

Vai pasaules čempionāts rallijkrosā Biķerniekos būs arī turpmāk?0

foto – Ieva Makare/LETA

Pasaules čempionāta rallijkrosā Latvijas posma rīkotāji ir optimistiski noskaņoti par etapa turpmāko norīsi Biķernieku trasē, sarunā ar žurnālistiem atzina “RA Events” direktors Raimonds Strokšs.

Pasaules čempionāta posms Rīgā notiks trešo gadu pēc kārtas. Vienošanās ar “IMG Motorsport” noslēgsies šogad, bet jauns līgums par posma rīkošanu vēl nav noslēgts.

“Esam ļoti lielu darbu izdarījuši, lai viss turpinātos. Paši kā organizatori noteikti gribam turpināt iesākto, jo mums ir fantastiska trase, lieliska publika un braucēji. Ir Ministru kabineta lēmums, kurā ir akceptēta interese no valsts puses. Tur gan nav ierakstīts, ka fiziski tiks piešķirta nauda. Domāju, ka punkti uz i saliksies uzreiz pēc vēlēšanām,” stāstīja Strokšs.

Kā iepriekš tika lēsts, pasaules rallijkrosa čempionāta posma sarīkošana Biķerniekos izmaksās divus miljonus eiro. Licences maksa 2016.gadam bija aprēķināta 350 000 eiro apmērā, 2017.gadam – 400 000 eiro, bet 2018.gadam – 450 000 eiro.

“Summa nav palikusi lielāka. Pasākuma laikā veicam aptauju no ārzemniekiem – komandām, medijiem un skatītājiem – par viņu tēriņiem. Pilnīgi noteikti redzam, ka tā nauda atnāk atpakaļ budžetā. Turklāt tā ir neizmērojama reklāma Latvijai. Licences maksas pieaugums būs niecīgs. No Latvijas prasām tikai licences maksu, lai nopirktu ieejas biļeti kalendārā. Tāpat “IMG Motorsport” prasa nodrošināt ļoti apjomīgus interneta un elektrības daudzumus, lai būtu viss nepieciešamais pasākuma translācijai televīzijā,” skaidroja Strokšs.

Arī šogad posma titulsponsors ir “Neste”, tāpat netrūkst arī citu atbalstītāju.

“Vienmēr varētu gribēt, lai ir labāk, tomēr man ir grēks sūdzēties. Šobrīd viss ir labi, varam uztaisīt kvalitatīvas sacensības. Daļa no posmiem tērē vēl vairāk naudas, bet mēs ar saviem līdzekļiem esam divus gadus pēc kārtas bijuši labākie,” teica Strokšs.

Pērn pusfinālā norvēģu autosporta zvaigzne Peters Sūlbergs avarēja uz lauza atslēgas kaulu, taču incidents nekādā veidā nemeta ēnu uz sacensību rīkošanu.

“Tas nav oficiāli paziņots, taču video var redzēt, ka Sūlbergam bija nepareizi uzlikta drošības josta. Tas arī bija iemesls, kāpēc tā notika. Mēs nevienā brīdī nevaram aizmirst par niansēm, piemēram, par evakuācijas ceļiem, pa kuriem izvedīs cietušo. Viss nostrādāja un evakuācija bija labā līmenī,” atzīmēja Strokšs, kurš atklāja, ka Latvijas posma rīkotājiem evakuācijai nav nepieciešams helikopters, kā tas ir citās sacensībās. “Parādījām drošības plānā, cik tuvu ir slimnīca, un mums atļāva iztikt bez helikoptera.”

Pērn oktobrī “RA Events” rīkotājā rallijā “Liepāja” helikoptera avārijā gāja bojā Eiropas čempiona poļa Kajetana Kajetanoviča draugs un Kelces autodroma ilggadējs vadītājs Pavels Jagņatkovskis, bet vēl trīs cilvēki cieta, diviem no viņiem gūstot smagas traumas.
Tiesa, Starptautiskajai Automobiļu federācijai (FIA) nebija nekādu pretenziju par drošību sacensību laikā.

Saistītie raksti

“Apstādinājām ātrumposmu un aizsūtījām visus labākos spēkus. Drošības auto un ātrās palīdzības mašīnas bija tik labi ekipētas, ka uz vietas varēja izglābt vairākus cilvēkus. Varu tikai paust nožēlu, ka tā notika. No FIA puses nebija nekādu pārmetumu vai piezīmju. Viņi atzinīgi novērtēja to, kā un cik operatīvi mēs noreaģējām,” atklāja Strokšs.

Pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posms norisināsies nākamajā nedēļas nogalē.

Latvijā pasaules čempionāta etaps rallijkrosā Biķernieku trasē notiks jau trešo gadu pēc kārtas. Šosezon Latvijā gaidāmas planētas meistarsacīkšu devītā posma sacensības, pēc kurām vēl būs etapi ASV, Vācijā un Dienvidāfrikas Republikā.

LA.lv