×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. maijs, 2014
Drukāt

Vairāki RP deputāti uzrakstījuši iesniegumus par iestāšanos “Vienotībā” (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Vairāki Reformu partijas (RP) deputāti un ministri ir uzrakstījuši iesniegumus par iestāšanos “Vienotībā”. Parlamentāriete Inita Bišofa (RP) nolēmusi nestāties šajā politiskajā spēkā un pārdomās par savu izvēli ir daži citi deputāti, sacīja RP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Iesniegumu par iestāšanos “Vienotībā” iesnieguši RP deputāti Kalniņa-Lukaševica, Inese Lībiņa-Egnere, Kārlis Eņģelis, Jānis Ozoliņš, Vilnis Ķirsis un Romualds Ražuks. Tāpat to izdarījuši arī RP ministri – ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, norādīja politiķe.

Pārdomās, kā rīkoties, ir deputāte Daina Kazāka (RP). Lēmums būs jāpieņem arī deputātam Jurim Viļumam (RP), kurš aizņemtības dēļ nevarēja izdarīt galīgo izvēli. Frakcijas priekšsēdētājai nebija informācijas par parlamentārieša Gunāra Igauņa (RP) izvēli, pieļaujot, ka Igaunis un Viļums savu rīcību šajā jautājumā koordinē.

Gadījumā, ja kāds no deputātiem vēl nebūs paguvis uzrakstīt iesniegumu, tad šis jautājums tiks pārrunāts ar “Vienotību” un pastāv iespēja, ka to varēs izdarīt vēlāk, norādīja Kalniņa-Lukaševica.

“Vienotība” par jaunu biedru uzņemšanu partijā plāno lemt šodienas valdes sēdē plkst.17.

Kā ziņots, RP valde iepriekš pieņēma lēmumu atbalstīt vairāku RP deputātu un trīs ministru iestāšanos “Vienotībā” un aicināt viņus no “Vienotības” saraksta startēt 12.Saeimas vēlēšanās.

Savukārt deputāti Valdis Zatlers, Edmunds Demiters, Guntars Bilsēns un Valdis Liepiņš skaidri definējuši, ka neplāno turpmāk būt aktīvi politiķi, pauda RP frakcijas priekšsēdētāja.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis turpinās pildīt RP valdes priekšsēdētāja pienākumus un “Vienotībā” iestāsies vēlāk.

RP Saeimas frakcijas deputāti aicināti turpināt strādāt RP frakcijā esošajā sastāvā un vadībā atbilstoši jau iepriekš paustajai apņēmībai nodrošināt politiskā spēka atbalstu Laimdotas Straujumas (V) vadītajai valdībai. Tāpat pausts atbalsts Dombrovskim RP vadītāja amatā atbildīgi nodrošināt partijas organizatorisko darbību arī turpmāk līdz partiju konsolidācijas procesa pabeigšanai.

Jau vēstīts, ka “Vienotība” uz šīm Saeimas vēlēšanām plāno sadarboties ar RP, kuras pārstāvjiem, kas piedalīsies parlamenta vēlēšanās, visticamāk, būs jāiestājas “Vienotībā”.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pēc Saeimas vēlēšanām oktobrī, viņi varēs pāriet uz nākamo partiju jau kopā ar Vienotības vecbiedriem!

Draugiem Facebook Twitter Google+