×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. augusts, 2016
Drukāt

Valdība vienojas par soļiem budžeta papildināšanai par 50 miljoniem (1)

1. Ministru kabinets šodien atbalstījis Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumus budžeta ieņēmumu palielināšanai, kuru fiskālā ietekme ir 50,3 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

1no3
Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Strādājot pie nākamā gada budžeta, FM apkopojusi visu nozaru ministriju priekšlikumus un starptautisko partneru ierosinājumus, kas bija saistīti ar budžeta ieņēmumu sadaļu. Īpaša uzmanība esot tikusi pievērsta ēnu ekonomikas apkarošanas priekšlikumiem.

Starp atbalstītajiem priekšlikumiem bija iecere mazināt iespējas Latvijā noliet, uzglabāt un tirgot ar atvieglojumiem ievesto degvielu. Šis priekšlikums paredz pienākumu deklarēt no trešajām valstīm ievestās degvielas apjomu, ko pēc tam uzņēmuma kontroles laikā izmantos, vērtējot nobraukto kilometru daudzumu un patērēto degvielas apjomu.

Lai ierobežotu negodīgu komersantu iesaistīšanos apsardzes pakalpojumu darījumu shēmās, paredzēts noteikt, ka tikai noteiktā apjomā ir atļauts piesaistīt apakšuzņēmējus apsardzes veikšanai. Lai apkarotu nelegālā audiovizuālā tirgus izplatīšanu, Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei paredzēs tiesības pārtraukt audiovizuālo programmu retranslāciju bez retranslācijas atļaujas saņemšanas.

Tāpat akceptēts priekšlikums pilnveidot nosacījumus lietotu transportlīdzekļu reģistrācijai, lai novērstu PVN izkrāpšanas gadījumus ar transportlīdzekļiem. Tam nepieciešams grozīt normatīvos aktus, lai transportlīdzekļu pārdošanas darījumus varētu veikt tikai ar tādiem transportlīdzekļiem, kas reģistrēti Ceļu satiksmes drošības direkcijā.

  1. Ministru kabinets šodien atbalstījis Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumus budžeta ieņēmumu palielināšanai, kuru fiskālā ietekme ir 50,3 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.
  2. Atbalstu guvis priekšlikums ierobežot darījumus ar skaidru naudu, nosakot aizliegumu fiziskām personām veikt skaidras naudas darījumus gadījumos, ja to summa pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas, neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā vai vairākās operācijās.
  3. Atbalstīts priekšlikums ieviest apgriezto pievienotās vērtības nodokļa maksāšanas kārtību dārgmetālu jomā un ieviest risku vadības sistēmu Uzņēmumu reģistrā, kas nepieciešama, lai pārskatītu Uzņēmumu reģistra iekšējās kontroles un uzskaites sistēmu, nodrošinot iespēju atlasīt, klasificēt un identificēt komercdarbības riskus. Valdība akceptēja priekšlikumu pastiprināt e-komercijas uzraudzību un kontroles nodrošināšanu, kā arī VID tiesību paplašināšanu. Tas nozīmētu paplašināt Valsts ieņēmumu dienesta tiesības bloķēt mājaslapas, ja tiek veikta nereģistrēta saimnieciskā darbība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti murgainas idejas .

Draugiem Facebook Twitter Google+