×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
14. februāris, 2018
Drukāt

Valkas mērs: Igaunija slēpj īstos “alkotūrisma” izraisītos zaudējumus (1)

Vents Armands Krauklis. Foto - Sintija Zandersone/LETAVents Armands Krauklis. Foto - Sintija Zandersone/LETA

“Īstenībā tas cipars ir daudz, daudz lielāks. Viņi vienkārši publiski to negrib un nespēj atzīt. Iespējams, ka par akcīzi arī ir 30, bet jārēķina klāt arī tas, ka katrs igaunis vai soms, kas atbrauc pie mums, samaksā arī PVN, pielej pilnu bāku ar degvielu. Tas ir minimums vismaz kādi 100 miljoni eiro,” Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot ziņu par to, ka alkohola tūrisms Igaunijai radījis nodokļu ieņēmumu zaudējumus 30 miljonu eiro apmērā.

Vents Armands Krauklis gan brīdināja, ka pašreizējā akcīzes nodokļa sistēma būtu jāpārskata, jo viss neiet pēc plāna. “Šogad akcīze vairs nemaz tik labi nepildās pēc plāna. Mums ir pieņemta trepe, kā mēs pa gadiem celsim akcīzi. Ja mēs savu trepi nereducēsim, mēs iekasēsim mazāk, nekā esam ieplānojuši. Tur strādā nevis četrgadnieku matemātika, bet gan ir jāņem vērā tas konteksts,” uzsvēra Valkas mērs.

Viņš uzskata, ka akcīzei un pārējiem faktoriem jāseko līdzi ļoti rūpīgi, jo katrs no tiem ir svarīgs un ietekmē to, vai cilvēki izlems atbraukt: “Tikai dēļ vienas pudeles 400 km tu nebrauksi. Viņš brauc to gabalu tāpēc, ka viņš ir izrēķinājis, ka viņš nopirks tik alu, tik šņabi, pielies to pilno bāku ar degvielu un vēl kaut ko izdarīs. Līdz ko viņam kāda no šīm komponentēm vairs nav interesanta, viņš nebrauks.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nezinu par Igauniju, bet no Krievijas vēl vest ir izdevīgi vismaz degvielu un cigaretes. Mazāk ņaudiet par btautas ienaidniekiem, bet samaziniet akcīzi- un citi brauks uz Latviju iepirkties! Ko, pat Doittčlandē benzīns ir tikai 20-30 c dārgāks! A mūsu cilvēki ir 20-30 reižu nabadzīgāki! Runa nav par deputātiem, a par vienkāršajiem alkoholiķiem. A ko vēlēt par deputātu- nezinu, ja es tur būtu, pateiktu muti aaiztaisi un paliktu par izsmieklu uz 50 gadiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+