×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
18. aprīlis, 2018
Drukāt

Sadarbības rūgtā pieredze ar Sabiedrības integrācijas fondu (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tuvāko trīs gadu laikā valsts pārvaldei ir jāīsteno “nulles birokrātijas” principi – jāatsakās no nevajadzīgas birokrātijas un jāvirzās uz mazas un analītiskas valsts pārvaldes modeli. Tāds ir Valsts kancelejas (VK) direktora Jāņa Citskovska pieteiktās reformas mērķis. Pāris mēnešus pēc plānotās reformas izklāsta Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē VK direktors gan atzina, ka reforma norit lēni, ka reizēm griboties visu mest pie malas. Taču nav tā, ka viss ir apstājies – pašlaik valsts pārvaldē tiek īstenotas vairākas iniciatīvas administratīvā sloga mazināšanai, kas saistītas gan ar informācijas tehnoloģiju izmantošanu (piemēram, e-pakalpojumu jomā), gan procesu vienkāršošanu (nodokļu administrēšanas un maksāšanas, uzņēmējdarbības vides jomā), kā arī citas iniciatīvas. J. Citskovskis vēl nav galīgi paguris un neesot atmetis ar roku mērķim izskaust valsts pārvaldē liekus procesus un regulējumus, samazināt iekšējo un ārējo administratīvo slogu un izmaksas.

Birokrātiskais aparāts gan nevēlas, ka to iznīcina. Par to liecina arī diasporas laikrakstu “Brīvā Latvija” un “Laiks” galvenās redaktores Ligitas Kovtunas stāsts.

Ligita Kovtuna uzticēja savu pieredzi par birokrātiju sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu (SIF). Fonds saistīts ar valsts pārvaldi, jo apsaimnieko arī valsts budžeta naudu un tā padomes sastāvā ir arī seši ministri.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Piedalos regulāri SIF izsludinātos projektu konkursos un jā ir papīri, bet atšķirībā no citām valsts iestādēm – ir skaidras un pašiem SIF darbiniekiem saprotamas prasības un gatavas atskaišu formas. Paldies par atbalstu SIF-am.
    Kā grūtāko sadarbību varu minēt kopprojektus ar NVA sociālos jautājumos.

  2. Papīru kalni nepatīk nevienam. Ne vienu reizi vien esmu sadarbojusies ar SIF un varu teikt tikai paldies pat visu, ko viņi iemācīja par birokrātiju. Tagad zinu, ka visos citos projektos visu izdarīšu pareizi. Un ne jau viņi izdomā šos likumus, bet valdība. Un uzraudzības vizītē meitenes pateica visu kas trūkst, lai pie gala atskaites nebūtu problēmas un par vēlu ko labot.

  3. SIF arī maldina sabiedrību, regulāri ziņojot, ka Latvijā sievietes netiek vadošos amatos.

  4. …jo mūsu valstī ierastā shēma- ka tik atrast kādu vainīgo un sodīt…likt atmaksāt…un vēl pierādīt, ka neesi kļūdījies, ka neesi zaglis utt. galvenais atrast kādu, kam piemērot sankcijas, pie kam- visi vainīgie ir “tur ārā”, visi citi… Pat jebkuru institūciju elementārā lietu pārbaudē, var pateikt- nu ziniet, it kā jau viss ir kārtībā, dokumenti un lietas pēc normatīviem un noteikumiem, bet jūs jau saprotiet, kaut kādus trūkumus mums jānorāda, nevar būt, ka viss ir labi

  5. Esmu vairākkārt piedalījusies dažādos projektos, arī SIF izsludinātajos, un ikreiz piedzīvoju kaut ko līdzīgu aprakstītajam. Līdz beidzot nonācu pie atziņas – dzīve ir par īsu, lai tērētu to šīm neiedomajamām stulbībām! NEKAD vairs nepiedalīšos nevienā projektā, nevienā līmenī, nevienā statusā. Davādāk dzīve paies tukšgaitā. Lai nu tam nododas birokrāti un citi entuziasti!

Draugiem Facebook Twitter Google+