×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. oktobris, 2013
Drukāt

Valsts dotācija teātriem pašlaik veido aptuveni 35–38% no teātru kopējā finansējuma

foto - Letafoto - Leta

Valsts dotācija teātriem pašlaik ir aptuveni 35–38% no teātru kopējā finansējuma, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētāja Daiga Šiliņa-Gaismiņa.

Pārējie līdzekļi teātriem jānopelna pašiem un jāpiesaista no sponsoriem, viņa paskaidroja, norādot, ka finansējums, kas pašlaik kultūrai it kā papildus tiks piešķirts, salīdzinoši ir tik neliels, ka būtisku izmaiņu teātra jomā nebūs.

“Saglabājas riskantā proporcija starp to, ko valsts piešķir teātriem dotāciju veidā, un to, kas teātriem pašiem jānopelna. Kamēr šī proporcija neizlīdzināsies līdz vismaz 50% pret 50%, par lielāku teātru attīstību nevar būt runa,” uzsvēra Šiliņa-Gaismiņa.

Viņa atzina, ka arī biļešu cenas visu laiku nevar celt, jo publika nav tik maksātspējīga. Līdz ar to veidojas tendence, ka teātri, lai izdzīvotu, veido tikai izklaidējošu repertuāru, kas rada zināmu vienveidību repertuārā un arī neglābj situāciju.

Valsts dotācija ir paredzēta noteiktām funkcijām, kas iekļauts teātru līgumos ar Kultūras ministriju. Piemēram, jānodrošina konkrēts izrāžu skaits un noteikts apmeklētības līmenis.

“Teātri par šo naudu cenšas samaksāt algas saviem darbiniekiem, jo bez cilvēkiem izrādes veidot nav iespējams, savukārt, lai taptu izrādes, ir jāpiesaista sponsoru finansējums un jāiegulda nopelnītais,” sacīja Šiliņa-Gaismiņa.

Viņa teica, ka agrāk no sponsoriem izdevās piesaistīt daudz lielākas summas, salīdzinot ar pēdējiem gadiem, piebilstot, ka vislabāk ar sponsoru piesaisti līdz šim veicies Latvijas Nacionālajai operai, arī Nacionālajam teātrim.

“Ja nebūs naudas, ko ieguldīt izrāžu tapšanā, tad būs arī attiecīgas kvalitātes produkts,” Šiliņa-Gaismiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+