Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
12. oktobris, 2015
Drukāt

VD izstrādā mobilo aplikāciju pārkāpumu ziņošanai vides jomā (1)

Sniegs pilsētā

Mežs.

Valsts vides dienesta (VVD) vajadzībām izstrādāta mobilā aplikācija pārkāpumu ziņošanai vides jomā, aģentūru BNS informēja VVD pārstāve Jūlija Ņikitina.

Viņa norādīja, ka mobilās aplikācijas atklāšanas pasākums notiks 14.oktobrī.

“Vides pārkāpumus fiksējošā mobilā aplikācija izstrādāta ar mērķi veicināt sabiedrības atbildību pret vidi un izglītot par tās saudzēšanu, kā arī valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju darbu vides aizsardzības jomā,” paida Nikitina.

Plānots, ka ar mobilās aplikācijas palīdzību cilvēki VVD varēs ziņot par augsnes, gaisa un ūdens piesārņojumu, kā arī par dažādām aizdomīgām darbībām un vērā ņemamiem vides pārkāpumiem, piemēram, atkritumiem, zvejas un makšķerēšanas rīkiem, upju un ezeru aizsargjoslu pārkāpšanu un citiem vides riskiem.

“Visi ziņojumi nonāks pie VVD, kā arī būs pieejami īpaši šim nolūkam radītas tīmekļa vietnes interaktīvajā kartē. Sabiedrība tiks informēta un varēs sekot līdzi iesūtīto ziņojumu statusa gaitai no informācijas iesūtīšanas brīža līdz pārkāpuma novēršanai . Aplikācija darbosies ar “Facebook” un “Draugiem.lv” pasi, ar iesūtītajiem ziņojumiem būs iespējams dalīties “Facebook” un “Twitter”,” piebilda Nikitina.

Aplikācija darbosies ar mobilo datu un GPS signāla palīdzību. Konstatējot vides pārkāpumu, tas būs jānofotografē, jāapraksta un jānosūta VVD.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik tizli, ka vērtīga lieta nav pieejama tiem, kuri nav atkarīgi no sociālajiem tīkliem.

Seši soļi drošai saziņai internetāPērn uzbrukumi digitālajā vidē pasaulē auguši par 38%, un iespējamība tikt apzagtam digitālajā vidē ir 20 reižu lielāka, nekā uz ielas. Lai pasargātu savus privātos un darba datus, Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina drošības pamatlietas, ko ieteicams ievērot ikvienam interneta lietotājam.
Draugiem Facebook Twitter Google+