×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. februāris, 2016
Drukāt

Vecākais Baltijā: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs svin 243.gadskārtu

Foto: LETAFoto: LETA

Ģimenes diena 21.februārī būs veltīta Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja 243.gadskārtai, aģentūru BNS informēja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Lukašēviča.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ir ne tikai senākais muzejs Baltijā, bet arī viens no vecākajiem publiski pieejamajiem muzejiem Eiropā.

1773.gada 22.februārī ar Rīgas rātes lēmumu dibinātais Himzela muzejs ir šodienas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja sākotne. Rīgas ārsta Nikolausa fon Himzeļa un viņa dzimtas izveidoto dabaszinātnes, vēstures un mākslas priekšmetu privātkolekciju Rīgas rāte saņēma kā dāvinājumu Rīgai no Himzelu dzimtas. Šobrīd muzeja krājums ir bagāts ar vairāk kā pusmiljonu vienībām.

Ģimenes dienas programmas ietvaros piedāvātā ekskursija “Rīgas gadsimtu dārgumu lādi atverot – muzeja ceļš no 1773.gada februāra līdz šodienai” notiks trīs seansos, kas sāksies pulksten 11, 13, 15.

Radošajā darbnīca bērniem būs atvērta izstādē “Mazie rīdzinieki”. Bērniem kopā ar vecākiem būs dažādas jaunrades iespējas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+