×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. maijs, 2016
Drukāt

Veidenbaumam veltītas kolekcijas monētas grafisko dizainu veidos Arvīds Priedīte

Eduards_Veidenbaums

Dzejnieka Eduarda Veidenbauma daiļradei veltītas eiro kolekcijas monētas grafisko dizainu veidos mākslinieks Arvīds Priedīte, liecina Latvijas Bankas publicētā informācija.

Priedīša piedāvājums atzīts par piemērotāko vairāku mākslinieku konkursā, kurā tika meklēta radošā ideja monētas dizainam.

Veidenbauma daiļradei veltītu kolekcijas monētu Latvijas Banka plāno izdot nākamgad, kad apritēs 150 gadi kopš Veidenbauma dzimšanas. Veidenbaums pasaulē nāca 1867.gadā, bet mūžībā aizgāja jau 1892.gadā.

Kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Tomēr maz ticams, ka šādas monētas reāli nonāk apgrozībā, jo pēc būtības tās ir mākslas darbi un ir numismātu un citu interesentu īpaši pieprasītas. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības, piemēram, pieci vai desmit eiro. Kolekcijas monētu specifikācijas (krāsa, diametrs, svars, materiāls) būtiski atšķiras no apgrozības monētu raksturlielumiem.

Gan 2014., gan 2015.gadā Latvijas Banka izdeva sešas kolekcijas monētas. Interesenti informāciju par Latvijas Bankas kasēs nopērkamajām kolekcijas monētām var meklēt centrālās bankas tīmekļa vietnē.

Šogad Latvijas Banka plāno izlaist septiņas kolekcijas monētas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+