Foto: Shutterstock

Anglijā un Ziemeļīrijā plāno aizliegt sist bērnus. Šobrīd tas kā “saprātīgs sods” ar likumu nav aizliegts 20

Vecākiem Anglijā un Ziemeļīrijā ir jāaizliedz sist savus bērnus, jo tas ir netaisnīgi, bīstami un kaitīgi, tā valdības ministrus mudinājuši vadošie ārsti. Tas ir “skandāls”, ka Skotija un Velsa jau aizliegušas vardarbību pret bērniem, bet pārējās divās pavalstīs pret to nekādi nevēršas, paziņoja Karaliskā pediatrijas un bērnu veselības koledža.

Reklāma
Reklāma
Pirmās pazīmes jau ir: Bijušais NATO komandieris brīdina par Kremļa iespējamiem uzbrukuma plāniem saistībā ar NATO mācībām Baltijas jūrā 125
Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70
Lasīt citas ziņas

Bērnu sišana iespaido bērnu garīgo veselību, viņiem slikti sokas skolā, viņiem dara pāri vai otrādi – viņi paši ir vardarbīgi, tā piebilda mediķi, nosodot šo praksi kā “pilnīgu bērnu tiesību pārkāpumu”. Kā par šo tēmu raksta izdevums The Guardian, mediķi par absurdu uzskata faktu, ka vecāki Anglijā un Ziemeļīrijā drīkst apgalvot, ka viņu bērna sišana ir “saprātīgs sods”, kā to pieļauj pašreizējais likums. “Tie rada pelēko zonu, kurā daži fizisku sodu veidi var būt likumīgi, bet daži nav.”

Pediatri vēlas, lai mainītu likumu vēl pirms vispārējām vēlēšanām, kas gaidāmas šā gada beigās, “visām politiskajām partijām būtu savās programmās jāiekļauj šīs apņemšanās!” Anglijā un Ziemeļīrijā bērni joprojām ir pakļauti juridiskai nepilnībai, kas var apdraudēt viņu pamattiesības uz aizsardzību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Klīnikās Mančestrā ik nedēļu nonāk bērni, kurus vardarbīgi iespaidojis kāds no vecākiem. “Es redzu bērnus, kuri ir fiziski sodīti ar pļauku vai dažreiz ar kādu instrumentu. Bērni ir sisti pa kāju, roku, muguru vai dibenu. Esmu redzējis bērnus, kuriem ir traumas no virtuves piederumiem – karotes, vai tālruņa, klēpjdatora lādētāja vadiem. Tādējādi bērnam var būt nepieciešama medicīniska palīdzība pēc stipra sasituma vai vaļējas brūces, vai pat lūzuma dēļ,” raksta izdevums.

Kampaņas “Izbeidziet miesassodu” pārstāvis Bess Herberts sacīja, ka “simtiem pētījumos” ir atklāts, ka ne tikai garīgs kaitējums, bet arī sišanas radītais kaitējums var ietvert vājāku kognitīvo attīstību, lielāku skolas pamešanas risku, pieaugušiem agresijas un vardarbības un antisociālas uzvedības izpausmes.

Sešdesmit piecas valstis pasaulē ir aizliegušas bērnu sišanu, 27 bija apņēmušās darīt to pašu. Roulends vērš uzmanību uz to, ka Anglija un Ziemeļīrija starptautiskā mērogā ir ārpus soļa.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.