×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
2. maijs, 2017
Drukāt

Vējonim iztikšanai – ap 1200 eiro mēnesī. Deklarācijā aizmirsti reprezentācijas izdevumi (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pērn nav izticis ar 283 eiro mēnesī, bet gan vismaz ar tūkstoti eiro mēnesī. Prezidents amatpersonas deklarācijā pie ienākumiem nebija uzrādījis kompensācijas.

“Ja var ticēt oficiālajiem datiem, kas minēti Valsts ieņēmumu dienesta publiskajā datubāzē atrodamajā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa amatpersonas deklarācijā, Latvijas valsts galva pērn vidēji ik mēnesi spējis pārtikt ar 283 eiro (pēc nodokļu nomaksas). Kā rāda amatpersonas deklarācija, 2015. gadu viņš beidzis ar kopējiem deklarētajiem iekrājumiem 127 720 eiro apmērā, savukārt 2016. gada beigās Valsts prezidenta oficiālie kopējie uzkrājumi palielinājušies līdz 163 939 eiro. Tas nozīmē, ka gada laikā valsts galva spējis papildus iekrāt 36 219 eiro. Pērn vienīgais oficiālais ienākumu avots, ja neskaita 78 eiro procentus no “Citadele bankas”, R. Vējonim ir bijusi prezidenta alga – Valsts prezidenta kancelejā algā saņemtus viņš deklarējis 57 381 eiro pirms nodokļu nomaksas,” tā “LA” rakstīja 21. aprīļa numurā.

Pēc raksta publicēšanas R. Vējonis 24. aprīlī ir labojis savu deklarāciju, un 2. maijā VID publiskajā datubāzē publicēts precizētais dokuments, kur ienākumu sadaļā parādās jauns ieraksts – “Kompensācija 12 666,40 eiro”, ko maksājusi Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidenta kanceleja, pieminot, ka tai ar likumu noteikta kompetence pārzināt Valsts prezidenta lietvedību, “LA” skaidroja, kā radušās neatbilstības deklarācijā. Kanceleja informē, ka saskaņā ar likumu “Par Valsts prezidenta darbība nodrošināšanu” Valsts prezidenta atalgojumu un reprezentācijas izdevumus nosaka Saeima, pieņemot ikgadējo valsts budžetu. Šajā likumā noteikts, ka Valsts prezidents katru mēnesi saņem līdzekļus reprezentācijas izdevumiem 20 procentu apmērā no mēneša atalgojuma. Gan 2016. gada, gan 2017. gada valsts budžeta likumā noteikts, ka “izdevumi Valsts prezidenta atalgojumam mēnesī nepārsniedz 4561 eiro un reprezentācijas izdevumi mēnesī nepārsniedz 912 eiro.”

VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā aizpildot valsts amatpersonas deklarāciju un pieprasot datus, tajā automātiski ielasās VID rīcībā esošā informācija, tajā skaitā izmaksātā alga, līdz ar to pašai amatpersonai tas nav jāraksta. Valsts prezidenta kanceleja raksta: “Ņemot vērā to, ka Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā valsts informācijas reģistros esošā informācija uzrādīja tikai no Valsts prezidenta kancelejas algā saņemtos ienākumus, pamatojoties uz likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 25. panta sesto daļu (tas paredz, ka deklarācijas var precizēt, bet ne vēlāk kā mēneša laikā pēc deklarācijas publiskošanas, – Red.) Valsts prezidents valsts amatpersonas deklarācijā norādīto informāciju precizēja. Valsts prezidentam 2016. gadā papildus algai reprezentācijas izdevumos un komandējumu dienas naudā izmaksāti 12 666,40 eiro un šī informācija ir norādīta valsts amatpersonas deklarācijā pie kompensācijām 2016. gadā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. NAV LATVIJAA GODIIGU CILVEEKU-VISI ZAGLJI.

 2. Paldies saku Vējonim
  Par to viņa devumiņu
  Reprezenti izskatās
  Tikumīgi rīkojas

 3. Ar tik mazu aldziņu, tādu ģīmi uzbaroja?

 4. Re kā krieviņš iekārtojies,pat sēžot tādā krēslā, bez šmaukšanas iztikt nevar!

 5. melojiet gudrāk ! Atbildēt

  par 1200 eirikiem katru dienu melnie ikri un armēņu konjaki līdz ūkai ??

 6. Pat Prezidents un melo!!!!!!!!

 7. Tikko gribēju sasist krājkasīti un palīdzēt Raimim- še tev izrādās kļūda

 8. Nav žēl, ja tikai darba atdeve būtu daudz lielāka!!

  • Ir darba atdeve un pat Šlesers pie labās rokas … Tālāk gan tas … nenesas…, jeb varbūt tā tam jābūt ( protols ) un teikšana Šleseram …

 9. Reprezentācijas izdevumi jau nav domāti Vējoņa ģimenes uzturēšanai. Kā nav kauna murgot un tautai melot. Reprezentācijas izdevumi ir ciemiņu uzņemšanai un dāvanām dodoties ciemos un tiem noteikti nav jāparādās Vējoņa deklarācijā, bet prezidenta kancelejas atskaitēs..

 10. Apjuka un nezin ko ēdis! Gadās! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+