Latvijā
Politika

Latvijas pirmais pāris valsts vizītē apmeklē Vāciju0


Raimonds Vējonis un Iveta Vējone pērn 6. decembrī.
Raimonds Vējonis un Iveta Vējone pērn 6. decembrī.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no šodienas līdz 25.februārim valsts vizītē apmeklēs Vāciju, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Valsts prezidentu valsts vizītē Vācijā pavadīs arī Iveta Vējones kundze. Vizītē piedalīsies arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Valsts prezidentam un Ivetai Vējones kundzei, kurus pavadīs valdības pārstāvju un uzņēmēju delegācija, paredzēta plaša programma Berlīnē, Hamburgā un Līneburgā, aptverot gan valstu politisko, ekonomisko un kultūras sadarbību, gan kopīgā vēsturiskā mantojuma saglabāšanu.

“Vācija ir mūsu stratēģiskais partneris Eiropā, un mēs esam līdzīgi domājošas valstis gan Eiropas nākotnes, gan daudzos starptautiskos jautājumos. Valsts vizīte Vācijā dos nozīmīgu atbalsta punktu tālākai Latvijas un Vācijas sadarbības paplašināšanai,” uzsver Vējonis.

Šodien un 22.februārī valsts vizītes laikā Valsts prezidentam paredzētas tikšanās ar Vācijas federālo prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru, Bundestāga prezidentu Volfgangu Šoibli un federālo kancleri Angelu Merkeli. Berlīnē arī paredzēts Berlīnes mūra piemiņas vietas apmeklējums, kā arī valsts vakariņas par godu Latvijas prezidenta vizītei.

Savukārt, turpinot vizīti Vācijā, prezidents un Vējones kundze apmeklēs Hamburgu, kur 22.februāra vakarā piedalīsies Hamburgas pilsētas rīkotajās Mateja dienas vakariņās goda viesa statusā. Svinīgo vakariņu laikā Valsts prezidents uzrunās Vācijas augsta līmeņa valsts un pašvaldību, kā arī sabiedrības pārstāvjus. Mateja dienas vakariņas notiek reizi gadā jau kopš 1356.gada, Hamburgas rātsnamā pulcējot ievērojamus Vācijas valsts un pašvaldību pārstāvjus, uzņēmējus, kā arī kultūras un zinātnes darbiniekus.

Tikmēr 23.februārī Vējonis apmeklēs arī Līneburgas pilsētu, kur atklās diskusiju par vācbaltiešu vēsturisko lomu Latvijā. 24.februārī Hamburgā paredzēta Valsts prezidenta tikšanās ar latviešu diasporas pārstāvjiem un Hamburgā studējošiem Nacionālo bruņoto spēku kadetiem, kā arī notiks Valsts prezidenta un Ivetas Vējones kundzes atbildes vakariņas par godu Vācijas federālajam prezidentam. Savukārt dienas izskaņā Valsts prezidents un Iveta Vējones kundze Elbas Filharmonijā piedalīsies Latvijas simtgadei veltīta Pētera Vaska darba pirmatskaņojuma koncertā ērģēlnieces Ivetas Apkalnas un Valsts akadēmiskā kora “Latvija” izpildījumā.

Vizītes noslēgumā Hamburgā Valsts prezidentam pievienosies Latvijas uzņēmēju delegācija. Hamburgas tirdzniecības kameras telpās Raimonds Vējonis atklās uzņēmēju semināru, piedalīsies darba pusdienās ar Hamburgas pilsētas vadību un uzņēmējiem, kā arī atklās Latvijas simtgadei veltītu izstādi “Latvijas gadsimts”. Savukārt Iveta Vējones kundze šajā dienā Hamburgā plānojusi apmeklēt vairākas izglītības iestādes bērniem ar īpašām vajadzībām – Alsterdorfas evaņģēliskā fonda bērnudārzu un Ērika Kestnera skolu, kur paredzētas tikšanās ar bērniem un pedagogiem.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Liepājas mērs draud ar tiesu darbiem, ja pilsētu apvienos ar citām pašvaldībām 1
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tā nav dzīve, tās vienkārši ir šausmas!” Ziepniekkalna iedzīvotāji izmisuši
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Saeima nevērtēs rosinājumu atcelt piemaksas pie deputātu algas 2
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima atbalsta ārkārtas situāciju atkritumu jomā Rīgā. Cik aizvainojošas bija debates?
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Pie Āfrikas krastiem pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim “Ance”
42 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
“Clean R” īpašnieks: Mēs varējām parādīt zobus
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
LHF izsludina ideju konkursu hokeja čempionāta talismana izveidei
2 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai tikšot slēgts Āgenskalna tirgus?
21 minūtes