×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Vēl viena iespēja noskatīties koncertuzvedumu “Pie Daugavas” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālajā teātrī 4. maijā plkst. 18 izskanēs neparasts koncertuzvedums “Pie Daugavas”, kura pamatā Edvarta Virzas darbs “Straumēni”, LA.lv uzzināja teātrī.

Uzveduma pirmajā daļā Raimonda Paula, Kārļa Lāča un citu komponistu mūzikas pavadībā tiks izspēlēts, izdejots un izdziedāts senais “Straumēnu” stāsts par latviskās dzīvesziņas ritējumu gada griezumā – par ikdienu un svētkiem, par savstarpējām attiecībām. Uzveduma otrajā daļā aktieri, koris un dejotāji ļausies tautas mūzikai.

Vērienīgais koncertuzvedums tapis, apvienojoties aktieriem, deju ansambļiem “Daiļrade”, “Dancis” un “Pērle”, korim “Aura”, kā arī Latvijā pazīstamiem solistiem un mūziķiem. Redzētas un neredzētas horeogrāfijas iegūs negaidītas jaunas nianses un spēku, sadejojot nevis ierastā audioieraksta, bet gan kora, instrumentālās grupas un solistu radītās mūzikas pavadījumā.

Koncertuzveduma režisore Laura Zemvalde, mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols. Uzvedumā piedalās solisti Ance Krauze, Madara Botmane, Julgi Stalte, Ingars Puncuļs, mūziķi Gidons Grīnbergs (vijole), Aija Dimza (flauta), Rolands Zelčs (akordeons), Alvīne Eriņa (klavieres), Inese Vaļiniece (klavieres), Mārcis Vasiļevskis (ģitāra), Jānis Rubiks (basģitāra), Jānis Ločmelis (bungas). Tāpat koncertuzvedumā līdzdarbosies koris “Aura” un deju kolektīvi “Pērle”, “Dancis”, “Daiļrade”.

Šī būs trešā iespēja noskatīties košo, vairāk nekā divas stundas garo koncertuzvedumu: pirmoreiz tas skatītājus un klausītājus pulcēja 2014. gada pavasarī Lielajā ģildē, bet otrreiz – LR Neatkarības proklamēšanas 97. gadadienas svinībās Līvānos 2015. gada 18. novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šito zinu, redzēju Līvānos. Riktīgi patika.

Draugiem Facebook Twitter Google+