×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Vēlētāju uzticība iegūta atkārtoti

Foto - LETAFoto - LETA

Kādi ir pirmie darbi pēc atkārtotas ievēlēšanas novada domes priekšsēdētāja amatā?

 

Uģis Mitrevics, 
Siguldas novada domes priekšsēdētājs:
 “No 15 Siguldas novada domē ievēlētajiem deputātiem desmit ir iepriekšējā sasaukuma deputāti, kas liecina, ka iedzīvotāji ir novērtējuši viņu darbu. Pieci ir jaunie deputāti, kas ļaus paraudzīties uz norisēm novadā no citiem redzespunktiem. Jau otro reizi esam nolēmuši visi strādāt vienotā koalīcijā – tas nozīmē, ka deputāti pieņems lēmumus un balsos tikai pēc savas pārliecības, darot to iedzīvotāju interesēs.

Analizējot iepriekšējos četros gados paveikto, sapratu, ka ir jāstiprina domes vadības kapacitāte. Nolēmām, ka nepieciešami divi priekšsēdētāja vietnieki – viens sociālajos jautājumos, bet otrs – izglītības, kultūras un sporta jautājumos. Tas tādēļ, lai vairāk paveiktu katrā no šīm nozarēm un uzlabotu pašvaldības darbu.

Vissvarīgākais uzdevums turpmākos četrus gadus būs lielo investīciju piesaiste nozīmīgākajiem projektiem – kultūras centra rekon­strukcijai, sporta kompleksa būvniecībai, Laurenču skolas – tā būs gluži jauna gan pēc formas, gan satura – un mākslīgā sniega slēpošanas trases izveidei. Vienlaikus stiprināsim Siguldas Tūrisma attīstības aģentūru kā biznesa vienību, lai piesaistītu vairāk tūristu un ieņēmumu no šīs nozares.”

 

Jānis Olmanis, 
Kocēnu novada domes priekšsēdētājs:
 “Pirms divarpus gadiem iepriekšējā sasaukumā sāku vadīt novada domi un tagad esmu ievēlēts atkārtoti, lai turpinātu iesākto. Runājot par prioritātēm, vēlos, lai mūsu novads un tajā apvienotie pagasti kļūtu vēl vienotāki, lai nodrošinātu nepieciešamā dzīves līmeņa standartus iedzīvotājiem un padarītu novadu pazīstamāku valstī.

Viens no projektiem saistīts ar Dikļiem, vietu, kur notika Pirmie dziedāšanas svētki, kam nākamgad tiks atzīmēta 150 gadu jubileja. Tai par godu iecerēts pārveidot pašreizējo dziesmu svētku estrādi par tādu kā dabas koncertzāli. Arhitekti un projektētāji pie šiem darbiem jau strādā.

Mūsu vēlēšanās, lai te katru gadu notiktu arī valsts nozīmes kultūras pasākumi. Otrs svarīgs projekts ir atjaunojamā Kokmuižas senā ēka. Tā atgūst savu vēsturisko vērtību, bet vienlaikus kalpos vietējās sabiedrības vajadzībām un interesēm.

Iedzīvotāji jūtas labi, ja dzīvo sakārtotā vidē, kur pieejami visi nepieciešamie pakalpojumi – bērnudārzi, skolas, veselības aprūpe, sports un kultūra. Tas tiek novērtēts, jo iedzīvotāju skaits Kocēnos palielinās, daudzi to izvēlas par savu dzīvesvietu. Arī uzņēmēji ieinteresēti, jo te ir gan darbarokas, gan atbilstoša infrastruktūras kvalitāte.”

 

Hardijs Vents, 
Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs:
 “Turpināsim iesāktos projektus ciešā pamatojumā ar novada attīstības plānu un stratēģiju. Svarīgākais uzdevums – Stalbes vidusskolas ēkas siltināšana. Projekts ir sagatavots, un, tiklīdz izsludinās konkursu, pieteiksimies finansējumam. Līdz tam, protams, ir veikts nopietns sagatavošanās darbs. Otrs nozīmīgākais darbu apjoms saistās ar ūdenssaimniecības pakalpojumu kvalitātes uzlabošanu Plāča ciemā. Tur darbi notiek pakāpeniski.

Tā kā atrodamies izdevīgā ģeogrāfiskā stāvoklī, iedzīvotāju skaits novadā saglabājas stabilā, nemainīgā līmenī. Jāatzīst, ka uzņēmēji un zemnieki joprojām nevar sameklēt labus darbiniekus. Valsts ar savu pabalstu sistēmu pati radījusi slogu, ar ko tagad jācīnās. Mudinām iedzīvotājus, lai viņi paši izšķirtos kaut ko darīt.

Novadā jau ir pietiekami daudz par Eiropas naudu izveidotu mikrouzņēmumu, kas, piemēram, sniedz galdniecības pakalpojumus vai saistīti ar kādu citu mājražošanas jomu. Sociālajā darbā esam izvēlējušies vairāk uzmanības pievērst mājas aprūpes pakalpojuma pilnveidei.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+