×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. novembris, 2015
Drukāt

Vēsturnieku komisijas jaunais izdevums ļaus labāk iepazīt 20. gadsimta Latviju

Valsts prezidenta Preses dienesta fotoValsts prezidenta Preses dienesta foto

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas Vēsturnieku komisijas rakstu 28. sējums “Latvijas vēstures un historiogrāfijas problēmas 1918-1990” iezīmē jaunu virzienu komisijas darbā – tajā tiek pētīta Latvijas 20. gadsimta vēsture, apskatot arī Latvijas Republikas vēsturi 1920.–1930.gados, LA.lv uzzināja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien, 10. novembrī, uzrunāja Vēsturnieku komisijas locekļus un izsteica pateicību par ieguldījumu vēstures skaidrošanā un sabiedrības informētības veicināšanā, paužot pārliecību, ka, tuvojoties Latvijas valsts dibināšanas simtgadei, mūsu sabiedrībā palielināsies interese par tā laika notikumiem.

“Uzskatu, ka Vēsturnieku komisijas pienākums šo interesi ir apzināt un veicināt, ne tikai aprakstot jau zināmus notikumus, bet arī atrast mazāk pētītas problēmas un uzdot jautājumus, kurus iepriekšējās vēsturnieku paaudzes nevarēja vai negribēja uzdot. Iespējams, šāda pieeja veicinātu jaunu pētnieku piesaisti gan no Latvijas, gan arī no ārzemēm, kas savukārt ļautu uz it kā zināmiem procesiem paskatīties ar svaigu skatu,” sacīja Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents atzinīgi vērtēja Vēsturnieku komisijas iniciatīvu savus pētījumus ievietot brīvi pieejamus internetā. Viņš arī aicināja izvērtēt iespēju vairāk pētījumu publicēt svešvalodās, jo tas mudinātu jauniešus interesēties un kritiski izvērtēt vēstures procesus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+