×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

VID lūdz sākt kriminālvajāšanu par budžetam nodarītiem zaudējumiem miljona eiro apmērā (3)

Foto: VIDFoto: VID

Ilustratīvs attēls

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde lūgusi Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret divām personām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā, valsts budžetam nodarot zaudējumus 933,4 tūkstošu eiro apmērā, aģentūrai BNS pavēstīja VID pārstāvji.

Kriminālvajāšanu lūgts sākt pret kāda uzņēmuma amatpersonu un grāmatvedi, kas organizēja fiktīvu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas. Noziedzīgo darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi 933 364,25 eiro apmērā.

“Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, tika noskaidrots, ka personas, pret kurām lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, organizēja fiktīvu darījumu ķēdes, radot priekšstatu, ka darījumi izmantoti saimnieciskās darbības nodrošināšanai, proti, sadzīves tehnikas iegādei. Noziedzīgo darbību īstenošanai tika izmantots kāds Latvijā reģistrēts fiktīvs uzņēmums, kas it kā nodrošināja preču piegādi reāli strādājošam sadzīves tehnikas vairumtirdzniecības uzņēmumam Latvijā. Patiesībā, saimnieciskās darbības nodrošināšanai, sadzīves tehnikas iegāde tika veikta no sadarbības partneriem Lietuvā, Polijā, Čehijā, Bulgārijā. Rezultātā, minētais reāli strādājošais uzņēmums VID apzināti iesniedza nepatiesas ziņas par veiktajiem darījumiem un uzrādīja fiktīvus darījumus un grāmatvedības dokumentus,” skaidroja VID.

Noziedzīgo darbību rezultātā, uzņēmums samazināja valsts budžetā maksājamā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru un nelikumīgi ieguva tiesības veikt PVN priekšnodokļa atskaitīšanu par faktiski nenotikušiem darījumiem un PVN pārmaksas novirzīšanu nākamajiem taksācijas periodiem, radot zaudējumus valsts budžetam 933 364,25 eiro apmērā. “Tādējādi tika veidota negodīga konkurence to uzņēmumu vidū, kas veic saimniecisko darbību sadzīves tehnikas tirdzniecības nozarē,” piebilda VID pārstāvji.

Lai atlīdzinātu valsts budžetam radītos zaudējumus ir pieņemts lēmums par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskai personai, un ir arestēti uzņēmuma īpašumā esošie transporta līdzekļi, kuru kopējā vērtība ir aptuveni 46 tūkstoši eiro.

Minētais kriminālprocess nosūtīts kriminālvajāšanas sākšanai atbilstoši Krimināllikuma 218.panta otrajai daļai.

Abām personām, pret kurām lūgts sākt kriminālvajāšanu piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, turklāt tās jau agrāk ir nonākušas VID Finanšu policijas pārvaldes redzeslokā par līdzīgiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Gan jau atradīsies čomi,saeimā vai valdībā ,kas nelaimīgi iekritušos blēžus izpestīs.Ne velti minētajās instancēs čum un mudž blēžu aizstāvju,kas kavē VID uzsākt nopietnu cīņu ar nodokļu zagļiem Pazaudēs kukuļus

 2. Kā zināms – saskaņā ar spēkā esošās likumdošanas attiecīgajiem nosacījumiem, jebkurā LV uzņēmumā par absolūti VISU (t.sk. arī par grāmatvedību kopumā un arī jebkurās atsevišķās niansēs, jebkurā izpratnē / izpausmē, ieskaitot arī “komunikāciju” ar VID u.t.t., un taml.) juridiski un pēc būtības ir atbildīgs TIKAI un VIENĪGI uzņēmuma īpašnieks / uzņēmējs / uzņēmuma vadītājs vai uzņēmuma vadības juridiski adekvāti pilnvarota “atbildīgā amatpersona”.
  .
  Savukārt, NEVIENĀ no spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem NAV definēta / paredzēta JEBKĀDA juridiskā un faktiskā atbildība uzņēmuma grāmatvedim (kā uzņēmuma darbiniekam, darba tiesisko attiecību subjektam) BEZ iepriekš minētā uzņēmuma vadības atbildīgās amatpersonas statusa / pilnvarojuma.
  .
  Iespējamajiem interesentiem – skat. aktuālās tēmas pienācīgi “izsmeļoši’ analizētu un juridiski / pēc būtības pilnvērtīgi argumentētu publisko versiju:
  .
  “Grāmatveža (DŅ un DTA subjekta) atbildība par saimniecisko darbību?”
  .
  Šī publikācija ir atrodama lielākajā juridisko diskusiju “Forumā” interneta portālā MANASTIESIBAS.LV (t.i. – izmantojot “Google” meklētāju)
  .
  Ir sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!” 😉

 3. LA ir rakstījusi par vairāku miljonu nenomaksu budžetā,ka atklājās ka tirgota degviela,bet nodokļi nav IEKASĒTI.Kurš sēž par šo lietu,kas izskanējusi drīz noklusa kādus 1.5,2 gadus atpakaļ ?Bija tiesa,vai gaida noilgumu? Vrb,ka tā bija preses pīle,lai pārliecinātu lētticīgos,ka birokrātu armija strādā?

Draugiem Facebook Twitter Google+