Mobilā versija
+1.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
17. maijs, 2016
Drukāt

VID nākamgad likvidēs 470 štata vietas

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts ieņēmumu dienesta jaunais administratīvo ēku komplekss.

Lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) noturētu kvalificētos darbiniekus, no nākamā gada plānots par aptuveni 13% samazināt štata vietas dienestā, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Pētersone norādīja uz atalgojuma problēmām kvalificēto darbinieku noturēšanai. “VID ir krustcelēs, ko darīt tālāk – vai mēģināt noturēt kvalificētos vai zaudēt viņus. Esam pieņēmuši lēmumu par štata vietu kardinālu mazināšanu,” teica Pētersone.

Tā esot rīcība bezizejas situācija, lai varētu cilvēkus noturēt.

Runa esot par aptuveni 13% jeb 470 štata vietu samazinājumu no 1.janvāra. Patlaban VID kopumā esot apmēram vakantas 300 štata vietas, no kurām puse gan esot māmiņas bērnu kopšanas atvaļinājumā, kuras dienests negrasās atbrīvot. Tas nozīmējot, ka aptuveni 150 ir vakances, ko varētu likvidēt, savukārt pārējo štata vietu samazināšanai būs jāveic izvērtēšana.

Pētersone liek lielas cerības, ka tādējādi dienestā paliks tie cilvēki, kuri ir spējīgi, apzinīgi, godīgi un ar savu degsmi gatavi strādāt valsts labā.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (4)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (12)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+