Latvijā
Sabiedrība

VIDEO. Ar vērienu svinēti Jāņi Lielbritānijas Straumēnos0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Paula Čurkste

Lielākās Līgo un Jāņu svinības ārpus Latvijas jau ierasti notikušas Lielbritānijā. Daugavas Vanagu fonda īpašumā Straumēnos divarpus tūkstoši tautiešu dziedāja un dejoja trīs dienas, vēstī LTV raidījums “Panorāma”.

Par godu Latvijas simtgadei svinību programma šogad bija īpaši bagāta. Šoreiz padomāts par visām vecuma grupām, atzina pasākuma rīkotājs Toms Zeltiņš. Svinēt Līgo svētkus šeit ieradās ne tikai latvieši, bet arī cittautieši.

Saistītie raksti

Svētkus Straumēnos apmeklējis arī britu parlamenta deputāts Alberto Kosta, kurš pārstāv reģionu, kur atrodas Straumēni. “Latviešu vasaras festivāla rīkošana šeit mums ir liels pagodinājums! Te ir tik daudz cilvēku, kas ieradušies no visas Apvienotās Karalistes, lai svinētu vasaras saulgriežus latviešu stilā!”

Šogad apmeklētāju ir mazāk, jo daudzi ar ģimenēm jau devušies uz Latviju, kur drīz sāksies Dziesmu un deju svētki.

Sanākušie stāsta, ka jūtas šeit draudzīgi un omulīgi, visapkārt latvieši. Daži atzīst, ka atmosfēra ir vienreizēja un izdodas satikt cilvēkus, kuri nav redzēti gadiem ilgi. “Jāsaka, ka šeit latvieši pat ir daudz draudzīgāki nekā Latvijā,” domā kāda līgotāja.

Plašāk skaties pievienotajā video!

LA.lv