AP/Scanpix

Vašingtonas “Capitals” vienība trešdien pirmo reizi pēdējo 20 gadu laikā sasniedza Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālu.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

Austrumu konferences izšķirošajā – septītajā – spēlē “Capitals” izbraukumā ar 4:0 (1:0, 2:0, 1:0) apspēlēja Tampabejas “Lightning”, sērijā līdz četrām uzvarām gūstot panākumu ar 4-3.

Tādējādi “Capitals” sasniegusi Stenlija kausa finālu, kur tiksies ar Rietumu konferences labāko vienību Vegasas “Golden Knights”, kas turklāt NHL aizvada savu pirmo sezonu.

Trešdienas mača rezultātu jau cīņas 62.sekundē atklāja “Capitals” kapteinis Aleksandrs Ovečkins, bet otrajā trešdaļā divus vārtus iemeta Andrē Burakovskis, panākdams jau 3:0.

“Lightning” vienībai, kas regulārajā čempionātā bija labākā Austrumos, tā arī neizdevās lauzt dueļa gaitu, bet galarezultātu 57.minūtē uzstādīja zviedru uzbrucējs Niklass Bekstrēms, raidot ripu tukšos mājinieku vārtos.

Teicams “Capitals” vārtos bija Braiens Holtbijs, kurš atvairīja visus 29 metienus, aizvadot otro “sauso” spēli Stenlija kausā pēc kārtas.

“Mēs esam laimīgi par iekļūšanu finālā, bet nekas vēl nav beidzies. Šo brīdi gaidījām ilgu laiku. Tagad saprotam, ko tas nozīmē – iekļūt Stenlija kausa finālā,” pēc trešdienas mača izteicās Ovečkins, kurš tik tālu hokeja prestižākajā turnīrā ticis pirmo reizi savā 13 gadus ilgajā NHL karjerā.

Šī NHL sezona ieies vēsturē, jo nedz “Capitals”, nedz “Golden Knights” pie Stenlija kausa nav tikušas.

Līdz šim vienīgo reizi “Capitals” komanda Stenlija kausa finālā bija spēlējusi 1998.gadā, kad pārliecinoši ar 0-4 piekāpās Detroitas “Red Wings” hokejistiem.

Lasvegasas vienība Rietumu konferences finālā ar 4-1 pārspēja Vinipegas “Jets”.