Latvijā
Rīga

VIDEO: Matīsa kapos siro piemiņas vietu apgānītāji0

Ekrānuzņēmums

Raidījuma “Degpunktā” skatītāja ziņo par kapu apgānītājiem, kuri diennakts tumšajā laikā siro Matīsa kapos. Viņas tuvinieces piemiņas vieta apzagta, garnadzim aiznesot smagu eņģeļa statuju, kuru viņš, visticamāk, pēc tam pārdos. Savukārt kāda sieviete pa kapiem staigā, lai izmētātu mirušajiem atstātos ziedus.

Par bezkaunīgu garnadzi un cilvēku bez morāles Kristīne sauc kādu vīrieti, kurš nakts vidū apgānījis viņas tuvinieces kapa vietu. Vairākus gadus sieviete devusies nolikt ziedus piemiņas vietā Matīsa kapos, taču piektdienas rītā Kristīni sagaidīja apbēdinošs pārsteigums.

“Atnākot uz kapiem, ieraudzīju, ka ir izrautas puķes. Atejot no šoka, sapratu, ka man ir nozagts arī piemineklis, kas stāvēja tur trīs gadus,” stāsta Kristīne. Viņa ieguvusi video kameras ierakstus, – tajos redzams vīrietis, kurš iespēris piemineklim un aiznesis to prom.

Sieviete stāsta, ka viņa ļoti rūpējas, lai šī kapa vieta būtu sakopta, dekorēta un vienmēr izskatītos skaisti. Placītis atrodas pie pašiem kapu teritorijas vārtiņiem, no ielas puses labi redzamā vietā, un tas pievilina potenciālos zagļus.

“Fakts, ka cilvēks var atnākt uz kapiem un darīt tādas lietas – tas jau parāda, ka viņš nav normāls,” min Kristīne.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv