×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

“Vienotība” Piebalga zīmē. Vai vēlēšanas iecirtušas partijā vēl vienu plaisu? (1)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Šodien savu pirmo darba dienu jaunajā amatā aizvada sestdien par “Vienotības” priekšsēdētāju ievēlētais Andris Piebalgs. Pie jaunajiem pienākumiem viņš ķēries ar dubultu sparu un šodien sasaucis pat divas valdes sēdes. Neskatoties uz priekšvēlēšanu debatēs izteikto solījumu rīkot atklātas valdes sēdes, pirmās divas sēdes tomēr notikšot aiz slēgtām durvīm.

Nodaļās domas dalās

Viens no lielākajiem izaicinājumiem Piebalgam būs saliedēt partijas biedrus. “Vienotība” līdz šim bija sašķelta neskaitāmos grupējumos, flangos un spārnos. Vecā vadība ar to vairs netika galā, biedru domstarpības līda ārā kā īleni no maisa. Tādēļ steidzamības kārtā sestdien sasauktajā ārkārtas kongresā tika nomainīts partijas priekšsēdētājs un valde. Cīņa starp abiem partijas līdera amata kandidātiem – A. Piebalgu un Edvardu Smiltēnu – izvērtās negaidīti sīva un emocionāla. Piebalgam izdevās uzvarēt ar samērā nelielu balsu pārsvaru (par viņu nobalsoja 237 delegāti, par Smiltēnu 198). Iespējams, ka jaunā priekšsēdētāja vēlēšanas būs iecirtušas organizācijā kārtējo plaisu, kuras vienā pusē līksmo Piebalga atbalstītāji, bet no otras drūmi skatās Smiltēna domubiedri.

Brīdī, kad jaunievēlētais priekšsēdētājs kāpa uz Rīgas Stradiņa universitātes skatuves teikt savu pirmo runu “Vienotības” biedriem, aplaudēja tikai daļa zālē esošo. Vairāku nodaļu delegāti sēdēja spītīgi sakrustotām rokām un domīgi kratīja galvu. Viņu vidū Garkalnes, Liepājas un Saldus “vienotībnieki”. “Uzreiz pēc balsojuma rezultātu paziņošanas telefonā saņēmu ziņu no vairākiem biedriem, kuri vairs neredz jēgu turpināt darboties partijā. Iespējams, tā tikai tāda pirmā emocionālā reakcija, bet šobrīd noskaņojums patiešām nav no tiem labākajiem. Tuvākajā laikā mums būs nodaļas tikšanās, tad lemsim par tālāko rīcību,” pēc kongresa man teica “Vienotības” Garkalnes nodaļas vadītāja Elga Liepiņa. Garkalnieši priekšsēdētāja amatam virzīja Smiltēnu un priekšvēlēšanu sacensības laikā viņu visādi atbalstīja. Turpretim otru kandidātu viņi Garkalnē tā arī neesot sagaidījuši un neesot saņēmuši atbildes uz jautājumiem par gatavošanos pašvaldību vēlēšanām.

Līdzīgas pārdomas ir arī Saldus nodaļas vadītājiem Didzim Konuševskim, bet saldenieki no partijas prom netaisās. “Mēs bijām par Edvardu, jo uzticējāmies viņa jaunības sparam. Šoreiz uzvarēja cits kandidāts. Tāda nu ir demokrātija, bet te nav ko skumt. Arī Piebalga kungam ir savas kvalitātes, un būtu aplami novērsties no kopīgā darba tikai tādēļ, ka viss nav noticis pēc mūsu prāta,” sprieda D. Konuševskis. Viņu vairāk satraucis cits jautājums – “Vienotības” reģionālo nodaļu pārstāvji vairākkārt runājuši par to, ka reģionus partijas valdē jāpārstāv cilvēkiem, kuri ikdienā dzīvo un strādā konkrētajā reģionā. Taču šādas izmaiņas partijas statūtos nav ieviestas un par Kurzemes pārstāvi valdē sestdien pārvēlēta Karīna Korna, kuras ikdiena vairāk saistīta ar Rīgu. “Viņa gan regulāri viesojas pie mums un citām Kurzemes nodaļām, bet vislabāk situāciju un vajadzības tomēr var sajust cilvēks, kas reāli dzīvo te uz vietas,” uzskata D. Konuševskis.

Daudz pozitīvāk jauno priekšsēdētāju uztvēra Saeimas deputāte Ilze Viņķele ar domubiedriem, kurus bija satraukusi agresīvā retorika no Smiltēna un viņa atbalstītāju puses. Piebalgs pret iekšējiem opozicionāriem noskaņots krietni mērenāk nekā Smiltēns, kurš uz savas ādas pieredzēja, ka daļa frakcijas deputātu valdības tapšanas procesā aizmuguriski vienojas ar ZZS. Turklāt daudzām nodaļām (piemēram, Salaspilij) Piebalga autoritāte un eiropeiskais skatījums šķitis pievilcīgāks nekā Smiltēna enerģija un saimnieciskums.


Sola strādāt komandā

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mēs visu apmaksāsim. Degviela jau atkal dārgākā Baltijā, pienam cenas veikalā nekrīt, bet mums jauns vadonis.

Draugiem Facebook Twitter Google+