Pasaulē
Baltija

Viļņas dzintara un lina izstrādājumu veikalos aplokšņu algās samaksāts pusmiljons eiro0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
FOTO: LETA/Sintija Zandersone

Viļņas vecpilsētas dzintara un lina izstrādājumu veikalu tīkla īpašniece saviem darbiniekiem aplokšņu algās piecu gadu laikā, iespējams, samaksājusi vairāk nekā 520 000 eiro, paziņojis Lietuvas Finansiālo noziegumu izmeklēšanas dienests (FNTT).

Tā ir viena no lielākajām neuzrādītās darba samaksas summām, norādīts dienesta paziņojumā.

Pēc ziņu aģentūras BNS rīcībā esošās informācijas, izmeklētāju redzeslokā nonācis Editas Kozirovičūtes-Mejuvienes individuālais uzņēmums “Lino ir gintaro studija”.

Kā noskaidrots pirmstiesas izmeklēšanā, uzņēmēja oficiāli deklarējusi, ka šai laikā pārdevējām septiņos veikalos algās samaksājusi 300 000 eiro.

Veikalu tīkla īpašniece, kura 2012.gadā jau tiesāta par aplokšņu algu maksāšanu, tiek apsūdzēta grāmatvedības datu viltošanā un nepatiesu datu sniegšanā. Krimināllieta nodota Viļņas pilsētas rajona tiesai.

Saskaņā ar FNTT datiem individuālā uzņēmuma veikalu darbiniecēm oficiāli maksāta minimālā mēnešalga, bet domājams, ka par sekmīgāku lina un dzintara izstrādājumu tirdzniecību pārdevējas papildus saņēmušas neoficiālu darba samaksu – piemēram, vasarā, kad Viļņu apmeklē vairāk ārzemju tūristu, šī neoficiālā papildalga bijusi lielāka, bet, tūristu plūsmai apsīkstot, arī aplokšņu algas samazinājušās vai vispār nav maksātas.

Saistītie raksti

Piecu gadu laikā šīs aplokšņu algas varētu būt izmaksātas 83 pārdevējām, un tādā veidā uzņēmums “ietaupījis” 380 000 eiro, nenomaksājot iedzīvotāju ieņēmumu nodokli, sociālās apdrošināšanas iemaksas, kā arī iemaksas garantijas fondā.

Turklāt ne visi pārdotie dzintara un lina izstrādājumi uzrādīti uzņēmuma grāmatvedības datos. Lēsts, ka minētajā laika posmā nav fiksētas pārdotās preces 490 000 eiro vērtībā, izvairoties samaksāt peļņas nodokli 75 000 eiro apmērā.

LA.lv