×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
7. jūlijs, 2013
Drukāt

Vilnītis varētu atteikties no kandidēšanas uz RP vadītāja amatu

Foto-LETAFoto-LETA

Tiek pieļauta iespēja, ka Reformu partijas (RP) politiķis Jānis Vilnītis varētu atteikties no kandidēšanas uz Reformu partijas (RP) valdes priekšsēdētāja amatu par labu RP Saeimas frakcijas priekšsēdētājam Edmundam Demiteram, liecina informācija kuluāros.

Iepriekš Demitera kandidatūra neoficiāli tika minēta kā kompromisa variants starp tādiem kandidātiem kā Vjačeslavs Dombrovskis un Vilnītis.

Pats Vilnītis iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka sliecas nekandidēt uz RP valdes priekšsēdētāja amatu. Viņš bija skeptisks par iespējām kandidēt, jo nav saistīts ar Ministru kabinetu (MK) un Saeimu. Galīgo lēmumu politiķis gan vēl neesot pieņēmis.

Kā ziņots, RP valdes priekšsēdētāja amatam izvirzīti četri kandidāti – izglītības un zinātnes ministrs Dombrovskis, RP valdes loceklis un partijas Kurzemes reģiona nodaļas vadītājs Vilnītis, Demiters un RP valdes loceklis Romualds Ražuks, aģentūru LETA jūlija sākumā informēja RP valdes locekle Sandra Sondore-Kukule.

Uz valdes locekļu amatiem kopumā izvirzīti 32 kandidāti, tajā skaitā pašreizējais RP valdes priekšsēdētājs Valdis Zatlers, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Saeimas deputāti Demiters, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Vilnis Ķirsis, Kārlis Eņģelis, Juris Viļums, Jānis Ozoliņš, Inita Bišofa un Inese Lībiņa-Egnere.

Tāpat uz valdi kā kandidāti izvirzīti arī Dombrovskis, RP izpilddirektors Ivo Valdovskis, Sondore-Kukule un Kokneses mērs Dainis Vingris.

Uz piecām vietām valdē, kas paredzētas reģionu pārstāvjiem, izvirzīti Vilnītis, Ražuks, RP Rīgas mēra amata kandidāte 1.jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Inga Antāne, pašreizējais valdes loceklis Edmunds Jurēvics un bijusī Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova.

Pašlaik RP valdes priekšsēdētājs ir eksprezidents un Saeimas deputāts Zatlers, kurš paziņojis, ka nekandidēs uz otru termiņu.

RP kongress, kurā plānots ievēlēt jaunu RP valdes priekšsēdētāju un valdi, notiks 13.jūlijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+