Foto – Juris Kalniņš

Rīgas “Dinamo” divas izglābšanās
 0

Pēc divu gadu ceļojuma pa Kazaņu un Astanu pie Ņižņekamskas komandas stūres vasarā atgriezās pieredzējušais Vladimirs Krikunovs, un septembrī “ķīmiķi” izcīnīja piecu uzvaru sēriju. Toties Rīgā “Ņeftehimik” piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas, ko sagādāja Mārtiņa Cipuļa un Sanda Ozoliņa precīzie metieni. Rīdzinieku vārtsargs Mikaēls Telkvists, kas bija pieticīgs pret Ufas “Salavat Julajev”, šajā mačā atvairīja 27 no 28 metieniem, tostarp fantastiski izglābjot komandu trešajā periodā, kad uz tablo vēl bija līdzsvars 1:1.

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Vārdu maģija: ko par tevi atklāj burtu skaits tavā vārdā

Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Artis Ābols: “Ņižņekamskas hokejisti, tāpat kā ufieši, pie mums ieradās nikni un dusmīgi pēc diviem zaudējumiem. Tāpēc mačs bija gana nervozs, labi nospēlējām pirmo periodu, bet otrajā aizmirsām to, ko norunājām pirms mača, paši sev salauzām spēli. Labi, ka Telkvists cīnījās līdz galam, un Laimes māte viņam par to atmaksāja. Sirmi mati man nedraud, bet plika galva – simts procenti.”

Magņitkas vairākums

Arī Magņitogorskas hokejisti, kurus šosezon trenē slavenais kanādietis Maiks Kīnens, Rīgā ieradās visnopietnākajā gatavībā – ar zaudējumiem “Slovan” un “CSKA” bagāžā. “Dinamo” treneri sastāvā neiekļāva Miku Indraši, bet vārtos stājās Jakubs Sedlāčeks.

Pirmajā periodā abas komandas nopelnīja pa sešām soda minūtēm. Mājiniekiem skaitliskajā vairākumā nekas neizdevās, bet viesu vairākuma mašīna šosezon ir teju tikpat bīstama kā pērn, kad Magņitogorskā uguņoja Jev-geņijs Malkins un Sergejs Gončars. “Metallurg” uzbrukumu balsta pirmais trijnieks – Daniss Zaripovs, Sergejs Mozjakins un čehs Jans Kovāržs, kurš viņsezon bija vērtīgākais spēlētājs Čehijas līgā. KHL rezultatīvāko spēlētāju sarakstā viņi ieņem pirmās trīs vietas. Trijotnei labi palīdz arī aizsargs Kriss Lī, kurš NHL nav aizvadījis nevienu spēli, jau vairākus gadus vago Eiropas līgas un Magņitogorskā iejuties ļoti labi un šobrīd ar 13 punktiem ir rezultatīvākais aizsargs KHL. Pirmajos divos vairākumos viņi iesildījās, bet nākamos divus īstenoja kā pēc grāmatas, pa ripai iemeta Mozjakins un Zaripovs. Viesu aizsardzība nebija dzelžaina un ik pa brīdim arī rīdziniekiem radās labas iespējas gūt vārtus, otrajā periodā fiksēti 17 metieni, bet visi pūliņi atdūrās pret milzi vārtsargu Vasiliju Košečkinu.

Trešajā periodā beidzot skatītāji uzgavilēja mājinieku pirmajiem vārtiem, ko guva Marcels Hosa. Rezultātu izlīdzināja Kristaps Sotnieks, bet papildlaikā uzvaras vārtus guva Vitālijs Pavlovs.

Karsums met, Spruktam trauma

Maskavas “Dinamo” mačā Astanā pret “Baris” (3:4 pēcspēles metienos) Mārtiņš Karsums izcēlās ar diviem gūtajiem vārtiem. Artūrs Kulda ar rezultatīvu piespēli vairākumā nopelnīja savu pirmo punktu “Salavat Julajev”, kas Bratislavā pēcspēles metienos zaudēja “Slovan” (1:2). Jaroslavļas “Lokomotiv” piekāpās Habarovskas “Amur” (0:1), arī bullīšos, bet Jānis Sprukts savainojuma dēļ spēli nepabeidza.

HOKEJS

KONTINENTĀLĀ HOKEJA LĪGA

* Rīgas “Dinamo” – Ņižņekamskas “Ņeftehimik” 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), 19:12 Cipulis (Šekura) 1:0, 34:35 Aņisins (Kosmačovs, vair.) 1:1, 49:43 Ozoliņš (Vilsons, Hosa, vair.) 2:1.

* Rīgas “Dinamo” – Magņitogorskas “Metallurg” 3:2 papildlaikā (0:1, 0:1, 2:0, 1:0), 19:20 Mozjakins (Zaripovs, vair.) 0:1, 35:24 Zairipovs (Mozjakins, vair.) 0:2, 43:00 Hosa (vair.) 1:2, 51:41 Sotnieks (Vilsons, Hosa) 2:2, 63:02 Pavlovs 3:2.