×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

VL-TB/LNNK oficiāli izvirza Melbārdi kultūras ministres amatam (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Nacionālās kultūras centra direktore Dace Melbārde piedalās XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV latviešu deju svētku un bankas "Citadele" sadarbības atklāšanas pasākumā, kurā stāstīs par svētku jaunievedumu - īpašu aprīkojumu cilvēkiem ar kustību traucējumiem, un prezentēs bankas "Citadele" īpašās Dziesmu un deju svētkiem veltītās maksājumu kartes.

(papildināta)

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) šodien nolēma kultūras ministra amatam izvirzīt Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori Daci Melbārdi.

Kā žurnālistiem pastāstīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, šis lēmums tika pieņemts vienprātīgi. Rīt koalīcijas padomes sēdē partneri tiks iepazīstināti ar šo kandidāti, savukārt ceturtdien, 31. oktobrī, varētu notikt Saeimas balsojums par Melbārdes apstiprināšanu amatā.

Iepriekš par Melbārdi pozitīvi izteicās koalīcijas partneri, tāpat tikšanās laikā ar Kultūras aliansi esot saklausīts skaidrs atbalsts viņas kandidatūrai no kultūras nozares pārstāvju puses.

Melbārde ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, kā arī mākslas maģistra grādu Kultūras akadēmijā kultūras teorijas, administrācijas un vēstures specialitātē.

Melbārde līdz 2009. gadam strādāja Kultūras ministrijā par valsts sekretāra vietnieci kultūrpolitikas jautājumos. Par veiksmīgu darbu pie valsts kultūrpolitikas vadlīniju izstrādes Melbārde 2005. gadā saņēma Spīdolas balvu.

Vēlāk Melbārde kļuva par Britu padomes pārstāvniecības Latvijā vadītāju, bet 2011. gada pavasarī Kultūras ministrija viņu apstiprināja par Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktori.

Melbārde ir bijusi arī Dziesmu un deju svētku un Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku māksliniecisko padomju locekle un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre. Melbārdes vadībā trīs Baltijas valstis izstrādāja Dziesmu un deju svētku tradīcijas pietikumu UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā mantojuma meistardarba statusa iegūšanai.

Kā ziņots, pēc skaļajiem skandāliem ar Latvijas Nacionālās operas vadības nomaiņu premjers pieprasīja kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) demisiju un aicināja nacionālo apvienību izvirzīt jaunu kultūras ministra amata kandidātu.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nezinu cik vieda, bet arii ir smuka 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+