×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. janvāris, 2016
Drukāt

VNĪ par 21,5 miljoniem iegādājies Valsts ieņēmumu dienesta ēkas līdzīpašnieka daļas (2)

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

Valsts nekustamo īpašumu pārvaldītājs “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) iegādājies kompānijas “Biroju centrs Ezerparks” (BCE) kapitāldaļas par 21 462 045 miljoniem eiro, iegūst 100% pārraudzību un kontroli pār uzņēmumu, kuram pieder Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ēka Talejas ielā 1, aģentūrai BNS pavēstīja VNĪ.

VNĪ paziņojumā norādīts, ka BCE vērtība ir 92 miljoni eiro. VNĪ kā vienīgais BCE īpašnieks samazinās VID maksājumus nomas līguma periodā par gandrīz 34 miljoniem eiro. Valsts budžetam vidēji gadā tas dos ietaupījumu līdz 1,2 miljoniem eiro, kā arī palielinās VNĪ aktīvu vērtību un ieguldījumu atdevi. VID nomas maksa mēnesī līdzšinējo 13,3 eiro par kvadrātmetru mēnesī samazināsies līdz 11,2 eiro par kvadrātmetru mēnesī.

“VNĪ, pārņemot ēkas pārvaldību un apsaimniekošanu, ne tikai samazina valsts izdevumus, bet nodrošinās arī racionālu un ekonomiski pamatotu valsts resursu izmantošanu, ievērojot labas korporatīvās pārvaldības principus. Pēc šī darījuma VNĪ būs iespēja operatīvāk un kvalitatīvāk risināt ar nekustamā īpašuma attīstību saistītus jautājumus. Pieņemot lēmumu par kapitāla daļu iegādi, tika izvērtēts ieguvums no VNĪ līdzdalības palielināšanas, iegādājoties 68,5% BCE kapitāla daļas, kā arī iespējamie riski līdzdalības izbeigšanā, ja darījuma rezultātā kapitāla daļas tiktu atsavinātas trešajai personai,” skaidroja VNĪ.

Pēc tajā paustā, uzņēmums “Mežaparks SPV” 2015 gada 21.jūlijā iesniedza “Colliers International Advisers” vērtējumu par BCE kapitāla daļu un nekustamā īpašuma Talejas ielā 1, Rīgā, kura sastāvā ietilpst ēka un zeme, tirgus vērtību, kurā norādīts, ka kapitāla daļu tirgus vērtība 2015.gada 31.maijā ir 22,455 miljoni eiro. Lai gūtu apliecinājumu minētajai kapitāla daļu un nekustamā īpašuma tirgus vērtībai, VNĪ noslēdza līgumu ar nekustamo īpašumu kompāniju “Latio” par kapitāla daļu vērtības noteikšanu, un 2015.gada 31.oktobrī “Latio” iesniedza VNĪ aktualizētu vērtējumu, kur kapitāla daļu tirgus vērtība noteikta 21,71 miljons eiro.

Darījums noticis pēc Ministru kabineta rīkojuma un tika realizēts no VNĪ pašu līdzekļiem, bez kredītu piesaistes un valsts budžeta resursu izmantošanas.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka VNĪ kļuvis par VID biroja ēkas Talejas ielā vienīgo īpašnieku.

Tāpat vēstīts, ka 2008.gada marta vidū valdība atļāva VID jaunās administratīvās ēkas būvniecībai piesaistīt privāto partneri ‒ “New Europe Real Estate Ltd.” piederošo uzņēmumu “Mežaparks SPV” ‒ un rīkoties, lai nodrošinātu jaunā VID centrālā aparāta vienotā administratīvā ēku kompleksa būvniecību un iznomāšanu. “Mežaparks SPV” un VID 2008.gada vasarā nodibināja kopuzņēmumu VID jaunās administratīvās ēkas būvniecībai un apsaimniekošanai – BCE.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu “ļooooti” izdevīgs pirkums – par 21.5 miljoniem tika nopirkts SIA “Biroju Centrs Ezerkrasts” (kam piederēja un arī tagad piederēs VIDa ēka)… kopā ar šī SIA aptuveni 60 miljonu (!!!) parādsaistībām (trīs hipotēkas Nordea bankā)! Manuprāt izcila _V_e_m_j_o_t_ī_b_a_s_ bonzu pirmsnāves stadījā realizēta gadsimta afēra! Protams, normālā valstī mūsu KNABam analogas iestādes tūlīt raktu, kas saņēmis, jādomā, supertreknos “otkatus”, bet LatVānijā diemžēl viena riža hercogiene kontrolē visus drošības dienestus un, acīmredzot, droši tur visus aiz pautiem, tā ka cerēt uz noziedznieku atmaskošanu un tiesāšanu laikam būtu naivi.

  2. Tā ir Valsts izzagšana – par 21 milj. nopirkt 90 milj. parādus…

Draugiem Facebook Twitter Google+