×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Vieni manevrē ar tankiem, otri – ar runām

tanki_AFP2

Atgādināšu, ka iepriekšējās nedēļas Latvijas sabiedrības uzmanība tika piesaistīta kaimiņvalstīs notiekošajiem militārajiem manevriem. Itin pierasts pasākums karaspēka kaujas gatavības un spēju pārbaudei, turklāt savlaicīgi izziņots. Tā stāsta organizētāji Krievijā.

 

Mūsu valsts aizsardzības ministrs, kuram tādi sarīkojumi jāpamana un jāvērtē, savukārt norāda uz kādām manevru satraucošām pusēm. Viņš tādas pamanījis un pateicis. Tas faktiski arī viss. Kā pierasts, seko pastāsts, ka NATO lietussargs ir pār mums, “vērotāji” valsts iedzīvotājus mierina – sak, pat nekāda trauksme nav izziņota, nekāds briesmu stāvoklis nav izziņots. Tātad okei, viss kārtībā, letiņi, dusiet savos pēļos mierīgi. Ko citu var teikt, ja pati V. Dombrovska k-ga komandētā Latvijas valdība pēc speciālas slepenas (no sabiedrības, nevis no spiegiem) sēdes neko nepaskaidro.

Tā kā mēs, sabiedrība, zinām par tāda padomdevēja Aleksandrova un vēl pazīstamā Žirinovska kūdīšanām ieņemt Latviju gluži tāpat kā 1940. gadā un zinām, ka abi nav vientuļi dīvaiņi, bet zināmu pietiekami plašu krievu aprindu (Žirinovskis vada Krievijas parlamentā pārstāvētu partiju) politiskās gribas paudēji, tad ir ko “ņemt galvā”. Vēl vairāk tāpēc, ka Aleksandrovs apsola atbrīvotāju sagaidīšanu kā 1940. gadā un arī mūsdienu Latvijā darbojas spēki, no kuru uzvedības atkarīga drošības situācija Latvijā. To var dēvēt par aizmugures drošību, kad plāno valsts aizsardzību.

Nevar teikt, ka oficiāli un pusoficiāli vērotāji un novērotāji palaikam nebūtu stāstījuši un brīdinājuši par kādas tuvīnas lielvalsts maigajiem apkampieniem. Stāstījuši, bet vispārīgi, bez konkrētiem faktiem un izpausmēm tepat Latvijā, piemēram, kaut vai par Lindermana un Gapoņenko kungu darbībām un to aizkulisēm.

Pēc tam, kad pats NATO ģenerālsekretārs Rasmusens nepalaida garām nepamanītu dažu Maskavas bajāru mutes palaišanu, varēja gan sagaidīt vietējā aizsardzības ministra un drošības ģenerāļu vērtējumus par iekšējo drošību. Tas nemaz nav tik sen, kad pazīstamais ideologs N. Kabanovs zināmajā Rīgas krievu avīzē sava rakstiņa virsrakstu uzlika šādu “Puse LR nepilsoņu par pievienošanu Krievijai”. Jo tādi bijuši aptaujas rezultāti. Nupat “Dienas” militārais apskatnieks A. Klimovičs raksta, ka Krievijas valsts varas līmenī par galveno ienaidnieku tiekot uzskatītas trīs Baltijas valstis… Kā tad tā?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+