×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. septembris, 2016
Drukāt

Nepārdzīvos, ja paliks Vrubļevskis: Sportisti par LOK

LETA/AFPLETA/AFP

Tomass Dukurs, Līna Mūze, Andris Šics

Šodien notiek Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta vēlēšanas. Pirms tām mūsu sportistus un trenerus iztaujāju par līdzšinējo sadarbību ar LOK.

Līna Mūze, šķēpmetēja: “Mani kā sportisti esošā LOK vadība apmierina – atbalstu no komitejas jūtu un uzskatu, ka viņi, tostarp prezidents Aldons Vrubļevskis, savu darbu izdara labi. Vienīgais, ka varbūt ne vienmēr ir tie gaidītie sportiskie rezultāti, bet tajā nedrīkst vainot LOK. Par otru kandidātu uz LOK vadītāja posteni – Robertu Raimo – zinu vien to, ko viņš iepriekš darījis, bet konkurence jebkurā gadījumā ir laba. Taču jautājums – vai jaunais būs labāks par veco? Cik esmu dzirdējusi, sporta sistēma mainīsies un atbalstu vairāk koncentrēs uz četrgadi – olimpiskajām spēlēm. Domāju, ka tas ir pareizs solis, jo LOK jau tieši ir tendēts uz augsto sasniegumu sportu. Ja ir nopietns finansējums četrgades garumā, tad sportisti var mierīgāk gatavoties un neuztraukties par finansējuma pazušanu pēc viena gada neveiksmes. Gaidu šīs pārmaiņas ar nepacietību, jo uzskatu, ka vienmēr viss mainās uz labo pusi.”

Pēteris Neija, airēšanas treneris: “Vrubļevska lēmumi var patikt, var nepatikt, bet kaut ko izteikti sliktu par viņa darbu grūti teikt. Man kā trenerim bijušas arī tikšanās ar viņu un komunikācija ir laba. Sliecos piekrit teicienam – ka tikai, no vilka bēgot, neuzskrienam lācim. Vai tas otrs būs labāks? Par R. Raimo man vispār nav nekāda priekšstata – sporta aktivitātēs kā organizatoru neesmu viņu manījis. Kopumā nebūšu sevišķi apbēdināts, ja nekas nemainīsies. Konkurents grib vismaz mēģināt, bet, kā uz jebkurām vēlēšanām, jābūt pirmsvēlēšanu kampaņai, aģitācijai utt. Kad iepriekš Jānis Kols pretendēja uz LOK vadītāja amatu, tad bija daudz aktīvāka darbība. Toreiz vismaz bija jaušama priekšvēlēšanu cīņa. Šobrīd neko tādu nejūtu. Diez vai būs daudz federāciju, kas pateiks, ka atbalstīs Raimo tikai tāpēc, ka vēlas kādas pārmaiņas. Pārmaiņas, reformas savukārt pie mums bieži vien notiek tikai principa pēc, nevis pēc spraigām diskusijām. Veicam reformas un tad brīnāmies, ka kaut kas nesanāk! Nākamajos gados noteikti jāstrādā pie sportistu saglabāšanas sportā pēc vidusskolas beigšanas, ja sportists vēl nav izcēlies ar augstiem rezultātiem. Mums ir daudzi talanti, kuri sportā ienākuši vēlāk vai progresē vēlāk, bet līdz tam brīdim par šādiem sportistiem vispār nedomā.”

Andris Šics, kamaniņu braucējs: “Sadarbība ar A. Vrubļevski un LOK līdz šim ir bijusi ļoti laba. Gan ar LOK, gan Latvijas Olimpisko vienību (LOV), gan federāciju vienmēr var tikties, vienmēr tiekam uzklausīti un mums vienmēr palīdz un atbalsta. Protams, katrās vēlēšanās vajag konkurentus – jo vairāk, jo labāk, bet R. Raimo nepazīstu un nezinu, cik labs kandidāts viņš ir. Tomēr es jebkurā gadījumā uzskatu, ka LOK strādā labi – meklē un piesaista finanses gan no valsts, gan valsts uzņēmumiem. Dara visu, lai olimpiādēs, pasaules kausos mums viss būtu.”

Tomass Dukurs, skeletonists: “Šobrīd viss ir kārtībā – rezultāti ir un finansējums seko rezultātam. Mūsu gadījumā vispār nav par ko sūdzēties – prasīto vienmēr nodrošina, nekā netrūkst. Kontakts man pašam ir ciešāks ar LOV, bet LOK vairāk iesaistās olimpisko spēļu sagatavošanās periodā un risinot lielos jautājumus, bet ikdienā ar A. Vrubļevski pārāk bieži nesanāk tikties. Domāju, ka esošais prezidents saglabās amatu, un es par to nepārdzīvotu.”

Aivars Kalniņš, kamaniņu sporta treneris: “Konkurents A. Vrubļevskim nav līdzvērtīgs. Grūti teikt, vai vispār vajag kaut ko mainīt – man ar LOK prezidentu nav bijušas problēmas. Protams, ka ir jautājumi, kas jārisina. Piemēram, kas notiek ar sportistu pēc karjeras beigām? Kāds ir viņa atalgojums? Šobrīd ir tikai pabalsti, nevis algas. LOK kaut ko risina, bet ne tāda līmenī, kā pienāktos. Tas ir nopietns jautājums, par ko jādomā.”

Uzziņa:

* Uz Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta amatu ir izvirzīti divi kandidāti: līdzšinējais LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un kādreizējais olimpietis Roberts Raimo.

* A. Vrubļevskis LOK vada jau kopš 2004. gada. Viņa kandidatūru atkārtotai ievēlēšanai amatā atbalstījušas 28 olimpisko sporta veidu nacionālās federācijas.

* R. Raimo ir kādreizējais distanču slēpotājs un olimpisko spēļu dalībnieks, Carnikavas domes deputāts. Viņa kandidatūru izvirzījusi tikai Latvijas Kērlinga asociācija.

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+