Mobilā versija
+16.7°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
30. septembris, 2016
Drukāt

Nepārdzīvos, ja paliks Vrubļevskis: Sportisti par LOK

LETA/AFPLETA/AFP

Tomass Dukurs, Līna Mūze, Andris Šics

Šodien notiek Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta vēlēšanas. Pirms tām mūsu sportistus un trenerus iztaujāju par līdzšinējo sadarbību ar LOK.

Līna Mūze, šķēpmetēja: “Mani kā sportisti esošā LOK vadība apmierina – atbalstu no komitejas jūtu un uzskatu, ka viņi, tostarp prezidents Aldons Vrubļevskis, savu darbu izdara labi. Vienīgais, ka varbūt ne vienmēr ir tie gaidītie sportiskie rezultāti, bet tajā nedrīkst vainot LOK. Par otru kandidātu uz LOK vadītāja posteni – Robertu Raimo – zinu vien to, ko viņš iepriekš darījis, bet konkurence jebkurā gadījumā ir laba. Taču jautājums – vai jaunais būs labāks par veco? Cik esmu dzirdējusi, sporta sistēma mainīsies un atbalstu vairāk koncentrēs uz četrgadi – olimpiskajām spēlēm. Domāju, ka tas ir pareizs solis, jo LOK jau tieši ir tendēts uz augsto sasniegumu sportu. Ja ir nopietns finansējums četrgades garumā, tad sportisti var mierīgāk gatavoties un neuztraukties par finansējuma pazušanu pēc viena gada neveiksmes. Gaidu šīs pārmaiņas ar nepacietību, jo uzskatu, ka vienmēr viss mainās uz labo pusi.”

Pēteris Neija, airēšanas treneris: “Vrubļevska lēmumi var patikt, var nepatikt, bet kaut ko izteikti sliktu par viņa darbu grūti teikt. Man kā trenerim bijušas arī tikšanās ar viņu un komunikācija ir laba. Sliecos piekrit teicienam – ka tikai, no vilka bēgot, neuzskrienam lācim. Vai tas otrs būs labāks? Par R. Raimo man vispār nav nekāda priekšstata – sporta aktivitātēs kā organizatoru neesmu viņu manījis. Kopumā nebūšu sevišķi apbēdināts, ja nekas nemainīsies. Konkurents grib vismaz mēģināt, bet, kā uz jebkurām vēlēšanām, jābūt pirmsvēlēšanu kampaņai, aģitācijai utt. Kad iepriekš Jānis Kols pretendēja uz LOK vadītāja amatu, tad bija daudz aktīvāka darbība. Toreiz vismaz bija jaušama priekšvēlēšanu cīņa. Šobrīd neko tādu nejūtu. Diez vai būs daudz federāciju, kas pateiks, ka atbalstīs Raimo tikai tāpēc, ka vēlas kādas pārmaiņas. Pārmaiņas, reformas savukārt pie mums bieži vien notiek tikai principa pēc, nevis pēc spraigām diskusijām. Veicam reformas un tad brīnāmies, ka kaut kas nesanāk! Nākamajos gados noteikti jāstrādā pie sportistu saglabāšanas sportā pēc vidusskolas beigšanas, ja sportists vēl nav izcēlies ar augstiem rezultātiem. Mums ir daudzi talanti, kuri sportā ienākuši vēlāk vai progresē vēlāk, bet līdz tam brīdim par šādiem sportistiem vispār nedomā.”

Andris Šics, kamaniņu braucējs: “Sadarbība ar A. Vrubļevski un LOK līdz šim ir bijusi ļoti laba. Gan ar LOK, gan Latvijas Olimpisko vienību (LOV), gan federāciju vienmēr var tikties, vienmēr tiekam uzklausīti un mums vienmēr palīdz un atbalsta. Protams, katrās vēlēšanās vajag konkurentus – jo vairāk, jo labāk, bet R. Raimo nepazīstu un nezinu, cik labs kandidāts viņš ir. Tomēr es jebkurā gadījumā uzskatu, ka LOK strādā labi – meklē un piesaista finanses gan no valsts, gan valsts uzņēmumiem. Dara visu, lai olimpiādēs, pasaules kausos mums viss būtu.”

Tomass Dukurs, skeletonists: “Šobrīd viss ir kārtībā – rezultāti ir un finansējums seko rezultātam. Mūsu gadījumā vispār nav par ko sūdzēties – prasīto vienmēr nodrošina, nekā netrūkst. Kontakts man pašam ir ciešāks ar LOV, bet LOK vairāk iesaistās olimpisko spēļu sagatavošanās periodā un risinot lielos jautājumus, bet ikdienā ar A. Vrubļevski pārāk bieži nesanāk tikties. Domāju, ka esošais prezidents saglabās amatu, un es par to nepārdzīvotu.”

Aivars Kalniņš, kamaniņu sporta treneris: “Konkurents A. Vrubļevskim nav līdzvērtīgs. Grūti teikt, vai vispār vajag kaut ko mainīt – man ar LOK prezidentu nav bijušas problēmas. Protams, ka ir jautājumi, kas jārisina. Piemēram, kas notiek ar sportistu pēc karjeras beigām? Kāds ir viņa atalgojums? Šobrīd ir tikai pabalsti, nevis algas. LOK kaut ko risina, bet ne tāda līmenī, kā pienāktos. Tas ir nopietns jautājums, par ko jādomā.”

Uzziņa:

* Uz Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta amatu ir izvirzīti divi kandidāti: līdzšinējais LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un kādreizējais olimpietis Roberts Raimo.

* A. Vrubļevskis LOK vada jau kopš 2004. gada. Viņa kandidatūru atkārtotai ievēlēšanai amatā atbalstījušas 28 olimpisko sporta veidu nacionālās federācijas.

* R. Raimo ir kādreizējais distanču slēpotājs un olimpisko spēļu dalībnieks, Carnikavas domes deputāts. Viņa kandidatūru izvirzījusi tikai Latvijas Kērlinga asociācija.

Pievienot komentāru

Māris Antonevičs: Pirmais eksāmens KNAB vadītājam. Pagaidām teorētisks... (11)Par "oligarhu sarunām" vairāk taisnošanās nekā pārliecības par rīcību.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pie domes durvīm manītas lāča pēdas

Vakar Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts partijas “Saskaņa” saraksta līderis Andrejs Elksniņš. Arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts “Saskaņas” saraksta līderis Aleksandrs Bartaševičs. Līdz ar to šobrīd “Saskaņa” nonākusi pie abu Latvijas lielāko pilsētu – Rīgas un Daugavpils, kā arī Rēzeknes vadības grožiem. Jūrmalā “Saskaņa” veido koalīciju ar ZZS.

Partija “Saskaņa” maksimāli izmantojusi to, ka atrodas opozīcijā un nepiedalās valsts pārvaldē, tādēļ partijas nākšana pie varas lielākajās Latvijas pilsētās ir likumsakarīga, šādu viedokli aģentūrai LETA paudis politologs Filips Rajevskis. Viņš gan to neuztver kā nopietnu atspēriena punktu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās: “”Saskaņa” ir bijusi ļoti konsekventa, jo nelauž līgumu ar partiju “Vienotā Krievija”, aktīvi uzstāj uz attiecībām ar Krieviju un nemainīgi negatīvi attiecas pret Latvijas līdzdalību NATO. Šī būs tā robeža, kas “Saskaņai” kā kreisajiem neļaus pilnīgi izpausties, jo, lai gan cilvēkiem varētu patikt kaut kādi ideoloģiski punkti viņu programmā, tomēr nedomāju, ka vairākums cilvēku ir tik prokrieviski orientēti.”

Ko sagaidāt pēc noklausīto oligarhu sarunu publicēšanas?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (4)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (6)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Draugiem Facebook Twitter Google+