×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

VUGD saņēmis 37 izsaukumus saistībā ar nolūzušiem kokiem

koks_nolauzts

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 79 izsaukumus – 24 uz ugunsgrēkiem un 53 uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinājumi, informē dienestā.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji saņēma 37 izsaukumus saistībā ar lielā vēja radītajiem postījumiem – 26 gadījumos koks bija nolūzis uz ceļa braucamās daļas, divos gadījumos nolūzušais koks atradās uz gājēju celiņa, divos gadījumos uz elektrības vai apgaismes vadiem, divos gadījumos koki nolūza ēku teritorijā un Rīgā, Jūrmalas gatvē – uz mašīnas, savukārt četros gadījumos no visiem izsaukumiem, koks nebija nolūzis vai arī neradīja apdraudējumu apkārtējiem. Vislielākos postījumus spēcīgais vējš radīja Rīgā un tās apkārtnē, no kurienes ugunsdzēsēji glābēji saņēma 25 izsaukumus.

Naktī tika saņemts arī izsaukums uz Talsu novada Abavas pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, bija redzama uguns. Ierodoties notikuma vietā, 450 kvadrātmetru platībā dega neapsaimniekota kūts ēka un tai bija iebrucis jumts. Ugunsdzēsēji glābēji likvidēja ugunsgrēku plkst. 6.09.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, papīrs, siens, siena ruļļi, sausā zāle, kūdra, bišu strops, dīvāns, elektrības stabs, vieglā automašīna, angāra jumts un divos gadījumos arī bez uzraudzības atstāts ēdiens uz plīts.

Palīdzība tika sniegta arī nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – Bauskā kādas dzīvojamās mājas pagrabā atradās zalktis, savukārt Aizkraukles novadā krauklis bija sapinies makšķerauklā 17 metrus augstā kokā. Zalktis tika noķerts un palaists brīvībā, bet krauklis nocelts no koka, tam atpītas kājas un tas palaists brīvībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+