Latvijā
Novados

VUGD ugunsgrēkos palīdzējis izglābties 3 cilvēkiem0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20.augusta plkst. 6.30 līdz 21.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 55 izsaukumus – 10 uz ugunsgrēku dzēšanu un 39 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi, tā portālu “La.lv” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Inta Palkavniece.

Plkst. 10.00 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Daugavpili, kur kādā dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka pa daudzīvokļu mājas pirmā stāva logiem nāk dūmi un dzīvoklī deg bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,1 m2 platībā. No piedūmotās telpas ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 10.25 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 23.21 saņemts izsaukums uz dzīvojamā māju Saulkrastu novadā, kur izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg dzīvojamās mājas jumts un otrā stāva griesti 30m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās trīs cilvēki, no kuriem divi bija cietuši un tika nodoti NMPD mediķiem. Plkst. 1.40 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi,sausā zāle, skaidu kaudze, vieglā automašīna, neapsaimniekotas ēkas siena, šķūnis, saimniecības ēka un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Saistītie raksti

Vakar, 20.augustā, ap pl. 22.00 saņemts izsaukums uz Apes novada Trapenes pagastu, kur mežā apmaldījušies divi cilvēki – izmantojot automašīnas skaņas un gaismas signālus cilvēkiem norādīts pareizais virziens izejai no meža.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Lielajā ielā Rīgā atbrīvoja makšķerauklā sapinušos gulbi, Jātnieku ielā Daugavpilī no trešā stāva balkona nocēla kaķi, Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā no koka nocēla kaķi, bet Salaspils novada Salaspils pagastā no upes izcēla savainotu suni, kuru nodeva patversmes darbiniekiem.

 

LA.lv